REKLAMA

Kijowski: Dziś musimy zacząć walczyć o wolność, godne życie, gospodarkę rynkową

  • Autor: PAP/JS
  • 13 grudnia 2016 17:09
Kijowski: Dziś musimy zacząć walczyć o wolność, godne życie, gospodarkę rynkową Zgromadzeni uczcili minutą ciszy pamięć ofiar stanu wojennego (fot. Krzysztof Krol/twitter)

• Oni walczyli o wolność, o godne życie, o gospodarkę opartą o zdrowe zasady rynkowe - mówił o ofiarach stanu wojennego lider KOD Mateusz Kijowski.
• Dziś po trochu musimy zacząć walczyć o to samo - powiedział rozpoczynając marsz "Stop dewastacji Polski".

"Solidarność to jest to, co łączyło nas wtedy i łączy nas dzisiaj" - powiedział Kijowski. "Stan wojenny to było wielkie zło. Ponad 100 śmiertelnych ofiar, tysiące ludzi ze złamanym życiem, utraconym zdrowiem" - mówił lider KOD.

"Oni walczyli o wolność, o godne życie, o gospodarkę opartą o zdrowe zasady rynkowe. Dziś po trochu musimy zacząć walczyć o to samo" - powiedział Kijowski.

Zgromadzeni uczcili minutą ciszy pamięć ofiar stanu wojennego.

Władysław Frasyniuk mówił, że w miejscu skąd rusza marsz KOD, gdzie była siedziba KC PZPR, uczestnicy manifestacji "oddają hołd ofiarom stanu wojennego".

"Chcemy z tego miejsca powiedzieć wszystkim tym, którzy byli represjonowani: pamiętamy" - powiedział i wezwał zebranych do pokazania gestu zwycięstwa. "Pamiętamy" - skandowali zebrani.

"Dzisiejsza nasza demonstracja jest specyficzna, bo historia zatoczyła koło. Nie ma Komitetu Centralnego - jest Giełda Papierów Wartościowych; dzięki tym ludziom z +Solidarności+. (…) Ten marsz zaczyna się od Komitetu Centralnego PZPR do centralnego komitetu PiS; tam wykrzyczymy Kaczyńskiemu nasze prawa" - powiedział Frasyniuk.

Następnie zebrani odśpiewali hymn, a później marsz ruszył przed siedzibę PiS. Na czele marszu idzie grupa bębniarzy, za nimi widać transparent adresowany do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego: "13 grudnia spałeś do południa", a także transparent z napisem "Wolność, kocham i rozumiem".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA