REKLAMA

Kijowski wycofał się z programu TVP: "TVPis manipuluje i oszukuje"

  • Autor: GP
  • 06 maja 2016 15:42
Kijowski wycofał się z programu TVP: "TVPis manipuluje i oszukuje" Mateusz Kijowski z Marcinem Wroną. (fot.:twitter.com/mkijowski)

• Lider KOD odmówił występu w TVP, co doprowadziło do spięcia na linii publiczna stacja, a ruch walczący o demokrację.
• Kijowski oskarżył TVP o manipulację.

Wedle informacji przekazanych przez TAI (Telewizyjną Agencję Informacyjną), która koordynuje programy publicystyczne publicznego nadawcy, Mateusz Kijowski miał wystąpić 5 maja w wieczornym programie, razem z drugim gościem Marianem Kowalskim. Zanim jednak doszło do emisji rozmowy na żywo, Kijowski zrezygnował. 

Według stanowiska stacji, KOD wobec wycofania się lidera ruchu chciał oddelegować innego działacza, na co TVP nie wyraziła zgody. Stacja postrzega takie działanie jako ingerowanie w autonomię medium.

Przeczytaj: Kukiz'15 szybko zdecydował jak głosować wobec nowego szefa NBP

- Kiedy KOD spotkał się z odmową realizacji narzucanego TVP scenariusza, natychmiast rozpoczęła się przeciwko nam oszczercza kampania medialna - tłumaczy stacja. - Takie działanie traktujemy jako próbę ingerencji KOD w strukturę programów realizowanych przez TAI, jako próbę wpływania na wolność mediów w kształtowaniu swojego własnego programu oraz jako próbę manipulowania naszym przekazem.

Do sprawy lider KOD ustosunkował się w mediach społecznościowych. Mateusz Kijowski nawiązał w swojej internetowej wypowiedzi do spadających i pogarszających się, od zmiany władzy w Polsce, wyników oglądalności mediów publicznych, w tym TVP.

Źródło: twitter.com

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Prawo precz PiS! 2016-06-06 20:18:21
    TVP została opanowana przez przestępczą zorganizowaną grupę PiS, oddajcie Nam Naszą ojczyznę rozpisując przedterminowe wybory parlamentarne!
  • martin 2016-06-06 18:31:08
    p. Kijowski to mistrz w manipulacji i obawiał się ze zostanie mu to udowodnione wiec stchórzył jak każdy kłamca. Teraz opowiadanie ze TVP kłamie to tak jak by TVP za rządów mówiła prawdę , w każdym razie nie ma już takiego fałszu , jazgotu i bełkotu jaki był .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA