REKLAMA

Kilku posłów PO pomyliło się w głosowaniu nad uchwałą ws. 90. rocznicy urodzin Tadeusza Mazowieckiego

 • Autor: PAP/JS
 • 21 kwietnia 2017 15:38
Kilku posłów PO pomyliło się w głosowaniu nad uchwałą ws. 90. rocznicy urodzin Tadeusza Mazowieckiego Chodzi o przyjętą uchwałę, w której Sejm uczcił 90. rocznicę urodzin Tadeusza Mazowieckiego. Podkreślono w niej, że Mazowiecki był mężem stanu, patriotą i "architektem polskiej wolności". (fot. Sejm/twitter)

Pięciu posłów PO oświadczyło, że pomylili się podczas głosowania nad uchwałą ws. uczczenia 90. rocznicy urodzin Tadeusza Mazowieckiego. Wysłali w tej sprawie pismo do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Chodzi o przyjętą uchwałę, w której Sejm uczcił 90. rocznicę urodzin Tadeusza Mazowieckiego. Podkreślono w niej, że Mazowiecki był mężem stanu, patriotą i "architektem polskiej wolności".

Jak wynika z informacji na stronie Sejmu za przyjęciem uchwały zagłosowało 171 posłów PiS, 122 posłów PO, 25 - Nowoczesnej, 15 - PSL, 5 - Kukiz'15, 3 koła UED i 2 posłów niezrzeszonych. Przeciw zagłosowało m.in. 20 posłów Kukiz'15 (m.in. Stanisław Tyszka i Sylwester Chruszcz), 8 posłów PiS (m.in. Beata Mateusiak-Pielucha, Anna Sobecka i Włodzimierz Bernacki) oraz 5 posłów PO (Marek Hok, Aldona Młyńczak, Tomasz Szymański, Jacek Tomczak i Ryszard Wilczyński).

I właśnie ci posłowie Platformy zwrócili się do marszałka Sejmu.

"My, niżej podpisani posłowie PO oświadczamy, że w wyniku pomyłki zagłosowaliśmy przeciw w pierwszym głosowaniu w dniu dzisiejszym, chociaż naszą intencją było zagłosowanie za uchwałą w sprawie uczczenia 90. rocznicę urodzin Tadeusza Mazowieckiego" - podkreślili posłowie Marek Hok, Aldona Młyńczak, Tomasz Szymański, Jacek Tomczak i Ryszard Wilczyński w piśmie skierowanym do Marka Kuchcińskiego. Prosili o zamieszczenie adnotacji na ten temat w protokole z posiedzenia Sejmu.

Skan pisma posłów PO został umieszczony na Twitterze na koncie posła Hoka.

Część posłów PiS i Kukiz'15 wyszła z sali podczas czytania uchwały, niektórzy z nich wrócili w momencie głosowania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • ABRA... 2017-04-22 05:45:25
  Do sara: Szanowna Saro, proszę się nie bać! Mam przekonanie, że większość głosujących, tak czy siak myśli podobnie jak my. To oni dopiero się boją jak ci przed zesłaniem Ducha św., a gdy zstąpił a oni wyszli na zewnątrz to za drzwiami nie było nikogo...
 • sara 2017-04-21 20:09:02
  Boję się napisać co myślę o uczczeniu urodzin Tadeusza Mazowieckiego . bo co on takiego zrobił dobrego dla POLSKI ? A jak by napisała co myślę to już mam na głowie prokuraturę , więc wolę sobie tego oszczędzić .!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA