REKLAMA

"Kłamstwo! manipulacja!" PO oskarża Wiadomości i chce przeprosin

  • Autor: GP
  • 26 września 2016 14:18
"Kłamstwo! manipulacja!" PO oskarża Wiadomości i chce przeprosin Grzegorz Schetyna, Sławomir Neumann (na zdjęciu) i Ewa Kopacz byli na marszu KOD w Warszawie w sobotę (24 września). (fot.:twitter.com/Platforma_org)

• Posłów PO zbulwersowało, jak Wiadomości TVP pokazały udział opozycyjnych polityków w sobotnim marszu Komitetu Obrony Demokracji (KOD).
• Jan Grabiec oczekuje przeprosin od Wiadomości, a PO złożyła zażalenie na TVP do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT).

W poniedziałek (26 września) poseł PO Jan Grabiec w Sejmie i referował stanowisko partii opozycyjnej wobec materiału Wiadomości TVP, który pokazywał udział działaczy PO w weekendowym marszu Komitetu Obrony Demokracji (KOD).

Poseł zaprezentował fragment wieczornego wydania głównego dziennika telewizyjnego TVP (emitowanego w sobotę 24 września). Podkreślił, że w relacji wydarzeń z Warszawy dominowało agresywne ujęcie manifestacji i będących na niej polityków opozycji.

Kadr z materiału Wiadomości TVP, który obrazował relację z marszu KOD, źródło: twitter.com/Platforma_org

- Kadr, który można było zobaczyć jest dosyć znamienny - referował poseł Grabiec. - To kadr z Twittera prezentujący obecność polityków PO na marszu KOD. Widzimy jakim komentarzem jest opatrzony. Takie słowa powinny zostać oprotestowane.

Polityk podkreślał, że PO i KOD takiego języka nie popiera i nie używa. - Zupełnie inna treść widniała na Twitterze przewodniczącego PO, Grzegorza Schetyny - mówił Grabiec. - W ten sposób telewizja publiczna przedstawia opozycję i rolę opozycji. To skandaliczna manipulacja, nierzetelna, nieobiektywna. Godzi w dobre imię PO.

Czytaj: Wojciech Cejrowski nie chce mieć takich bohaterów jak KOD

PO domagała się sprostowania w niedzielę. - Niestety niedzielne wydanie wiadomości wyemitowano bez wspomnienia naszego protestu - mówił Grabiec. Partia nie otrzymała też odpowiedzi od wydawców TVP.

Platforma złożyła więc w poniedziałek protest do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na TVP, domagając się zbadania sprawy i wyjaśnienia tej manipulacji.

PO podtrzymuje chęć sprostowania i przeprosin. - Mamy prawo od telewizji publicznej domagać się podstawowej rzetelności.

W sobotę (24 września) KOD maszerował w Warszawie.

Czytaj też: Manifestacja KOD: Pośle Kaczyński, premier Szydło, prezydencie Dudo, wyjdą miliony i zmiotą was na śmietnik

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Prawo! Precz PiS! 2016-09-27 09:09:02
    Bolszewa żydowska PiS-propaganda anty Polska. Nie równajcie potęgi Adolfa Hitlera do małego Kaczyńskiego którego nawet żadna dziwka nie chce! Nagminne podsłuchy od 2016roku i prześladowania Sędziów Rzeczpospolitej Polskiej są gwoździem tytanowym do trumny obecnej władzy przestępczej.
  • PO-Hańba i WSTYD!!! 2016-09-27 08:53:04
    MOŹE PRZEPROŚCIE W KONICU POLAKÓW ZA"SOWA&PRZYJACIELE"!!!!....."CH.D.i KAMIENI KUPA" ......"BY ŹYŁO SIĘ LEPIEJ ........DLA PO-PSL-SLD" !!!! TO HASŁO JEST JUŻ NIEAKTUALNE !!!! I OBY DLA DOBRA POLAKÓW I LEPSZEGO ŹYCIA NIE WRÓCIŁO NIGDY!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA