REKLAMA

Klub Kukiz'15 odwołał wyjazdowe posiedzenie

  • Autor: PAP/JS
  • 03 stycznia 2018 19:12
Klub Kukiz'15 odwołał wyjazdowe posiedzenie Marek Jakubiak poinformował, że posiedzenie odbędzie się w innym czasie (fot. Marek Jakubiak/facebook)

Wyjazdowe posiedzenie klubu Kukiz'15, które miało się odbyć w dniach 4-5 stycznia w Ciechocinku zostało odwołane z "przyczyn organizacyjnych". Klub planował omówić na nim m.in. strategie i działania w 2018 r., w tym plany na wybory samorządowe oraz nowe projekty ustaw.

Jeden z liderów ugrupowania Marek Jakubiak poinformował, że posiedzenie odbędzie się w innym czasie. Informacje tę potwierdzili również inni czołowi posłowie klubu, którzy jednak nie chcieli zdradzić powodów decyzji o odwołaniu posiedzenia tłumacząc, że są to sprawy organizacyjne.

O tym, że klub planuje wyjazdowe posiedzenie informował w grudni lider formacji Paweł Kukiz. Jak mówił wtedy, jednym z najważniejszych punktów obrad ma być strategia Kukiz'15 na jesienne wybory samorządowe. "Chcemy kampanię oprzeć na nazwiskach, na osobach uczciwych" - mówi Paweł Kukiz. "Jeżeli na listach Marka Jurka (lidera Prawicy Rzeczpospolitej - red.), Janusza Korwin-Mikkego (lidera partii Wolność) czy Solidarności'80 znajdą się tacy kandydaci, to będziemy ich popierać" - dodał.

Jak mówił Kukiz, problemem ruchu jest brak struktur lokalnych. Stąd w czerwcu ruszyła strona https://samorzadyzkukizem.pl, za pośrednictwem której obywatele mogą zgłaszać swoje kandydatury do wyborów samorządowych. Ruch Kukiz'15 nie wyklucza również wejście w lokalne koalicje.

Klub Kukiz'15 w momencie wejścia do Sejmu w 2015 roku liczył 41 posłów. Obecnie jest to 30 osób. ]/

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polak 2018-01-03 21:57:52
    to już ( i chwała Bogu) ostatnie podrygi , tej pożal się Boże "kupy..." ośmieszyli się, wprowadzili do parlamentu (...) lub bandziorów, i popierali bolszewie i tyle z nich pożytku, na pohybel i idźcie w niebyt !!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA