REKLAMA

Klub PO zebrał się w Sejmie. Tematem obrad - dalsze plany partii

  • Autor: PAP/MN
  • 13 stycznia 2017 10:55
Klub PO zebrał się w Sejmie. Tematem obrad - dalsze plany partii Będziemy jeździć do Polek i Polaków i mówić im jak ten zły, nielegalny budżet może wpłynąć na ich życie - zapowiada Kopacz. (fot. PTWP)

• W Sejmie po godz. 10 w piątek 13 stycznia zebrał się klub PO.
• Celem jest ustalenie działań ugrupowania na najbliższe tygodnie.
• W planach są m.in. spotkania polityków PO z mieszkańcami Małopolski, a ich tematem - dyskusja o budżecie na 2017 r.

"Będziemy rozmawiać o naszych dalszych działaniach, naszej aktywności, która będzie wyjątkowa" - powiedziała dziennikarzom przed rozpoczęciem spotkania klubu wiceszefowa PO, b. premier Ewa Kopacz.

Jak dodała, w najbliższych planach partii jest m.in. wizyta jej polityków w woj. małopolskim. "Będziemy jeździć do Polek i Polaków i mówić im jak ten zły, nielegalny budżet może wpłynąć na ich życie" - powiedziała Kopacz.

W czwartek przed południem Platforma zawiesiła trwający od 16 grudnia protest w Sejmie, a posłowie Platformy po 27 dniach stałej, rotacyjnej obecności, opuścili salę plenarną. Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział ponadto złożenie wniosku o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Jednym z powodów protestu było uchwalenie w wadliwy - zdaniem opozycji - sposób tegorocznej ustawy budżetowej w Sali Kolumnowej Sejmu. Ustawę jednak w środę bez poprawek przyjął Senat, a w czwartek trafiła ona do prezydenta Andrzeja Dudy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA