REKLAMA

Kluby za dalszymi pracami nad projektem ws obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości

  • Autor: PAP/JS
  • 14 grudnia 2016 18:36
Kluby za dalszymi pracami nad projektem ws obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości W uzasadnieniu do projektu przypomniano, że w 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości (fot. Sejm/twitter)

• Kluby PiS, PO, Kukiz'15, Nowoczesna, PSL opowiedziały się w Sejmie za dalszymi pracami nad prezydenckim projektem ustawy o Narodowych Obchodach 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.
• Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu złożyło koło Unii Europejskich Demokratów.

Projekt ustawy zakłada powołanie Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, złożonego z najwyższych organów władzy RP, a także przedstawicieli partii politycznych i ugrupowań oraz organizacji społecznych.

W uzasadnieniu do projektu przypomniano, że w 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. "Po 123 latach zaborów - niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków - nasz kraj odzyskał suwerenność" - czytamy.

Prezydent Andrzej Duda o złożeniu w Sejmie projektu o Narodowych Obchodach 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości poinformował podczas tegorocznych obchodów Święta Niepodległości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA