REKLAMA

KOD na manifestację zaprasza Kaczyńskiego, Ziobrę, Gowina i Kukiza

 • Autor: GP
 • 26 lutego 2016 10:29
KOD na manifestację zaprasza Kaczyńskiego, Ziobrę, Gowina i Kukiza Styczniowa manifestacja KOD. (fot.:facebook.com)

• W sobotę (27 lutego) KOD przygotowuje protest ulicznych w Warszawie.
• Organizacja zaprosiła czołowych polityków formacji rządzącej: Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina.
• Motywem przewodnim protestu są słowa Lech Wałęsy "My naród" wypowiedziane w czasie historycznej wizyty lidera Solidarności w USA. KOD solidaryzuje się z Wałęsą.

Komitet Obrony Demokracji przygotowuje manifestację w Warszawie, która odbędzie się 27 lutego. Zwolennicy i członkowie organizacji przejdą od błoni Stadionu Narodowego przez most Poniatowskiego i dalej Al. Jerozolimskimi, ulicą Marszałkowską, ul. Królewską do placu Piłsudskiego.

Przemarsz zacznie się o godzinie 13, a zakończy o 17.

W przeciwieństwie do wcześniejszych manifestacji, o których Mateusz Kijowski mówił, że nie chce by stały się zbyt polityczne, na sobotnią (27 lutego) zaproszono polityków.

Mateusz Kijowski, lider KOD, źródło: facebook.com

O ile obecność Grzegorza Schetyny, Ryszarda Petru, Władysława Kosiniaka-Kamysza, czy Barbary Nowackiej nie będzie niespodzianką (wszyscy oni są liderami opozycji), o tyle wystosowanie zaproszeń imiennych do Jarosława Kaczyńskiego, Pawła KukizaZbigniewa ZiobryJarosława Gowina może dziwić.

Marsz został zwołany pod hasłem "My Naród." Słowa te stały się symbolem wystąpienia Lecha Wałęsy w Kongresie USA, wizyta miała miejsce w 1989 roku. KOD nawiązując do tego cytatu chce wyrazić solidarność z byłym prezydentem, który stał się bohaterem odtajnionych dokumentów IPN.

Lech Wałęsa zapowiedział, że weźmie udział w najbliższej manifestacji KOD w Gdańsku.

Organizatorzy przewidują w Warszawie ponad pięćdziesiąt tysięcy uczestników.

Zaproszenie organizacji wystosowane także do członków partii politycznych, źródło: komitetobronydemokracji.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Bolek 2016-10-18 10:44:08
  Z wielkim zażenowaniem od lat patrzę i słucham tego człowieczka . Największe jego przymioty : 1 - Kosmiczna Pycha , 2 - Kosmiczna Bezczelność , 3 - Kosmiczne Chamstwo , 4 - Kosmiczna Arogancja , 5 - Kosmiczna nienawiść do ludzi , 6 - Kosmiczne Zadufanie , 7 - Kosmiczne Kłamstwa , 8 - Kosmiczna nie.........ść itd. W moi domu mówiono , że ludzie MĄDRZY INTELEKTUALNIE SĄ WYCISZENI , A KAŻDE SŁOWO JEST GODNE UWAGI . Te zdanie na pewno potwierdzą psychylogowie. Oszuści , kłamcy boją się pytań stąd arogancja , wrzask , krzyk!
 • polityk prawicowy 2016-02-27 20:27:06
  Do Szopen 52: NAPIŁEŚ SIĘ CZEGOŚ?
 • Szopen 52 2016-02-27 16:29:51
  Jaki ,,my naród'', bo z pewnością nie polski ??!! - Wszyscy Polacy są po stronie polskiej władzy w Polsce !!! !!!!!!! !!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA