REKLAMA

KOD organizuje kolejne demonstracje. Na ulice wyjdą mieszkańcy 19 polskich miast

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 18 grudnia 2015 11:45
KOD organizuje kolejne demonstracje. Na ulice wyjdą mieszkańcy 19 polskich miast Demonstracje zaplanowano w 19 miastach (fot. facebook.com)

„Nie dajmy się podporządkować. I dbajmy o przestrzeganie prawa” – pisze Komitet Obrony Demokracji i zaprasza do udziału w kolejnej demonstracji. Ta odbędzie się 19 grudnia. W Warszawie uczestnicy spotkają się pod Sejmem, ale na ulice wyjdą mieszkańcy także innych miast.

„16 grudnia 1922 roku w Galerii Zachęta zginął Prezydent RP Gabriel Narutowicz. 16 grudnia 2015 roku dokonuje się zamach na Trybunał Konstytucyjny - nie tylko symbol, ale i najważniejsze zabezpieczenie demokratycznego państwa prawnego. Nie możemy stać bezczynnie z boku. Musimy się sprzeciwić” – pisze Komitet Obrony Demokracji.

I zaprasza na kolejną demonstrację, która odbędzie się 19 grudnia w 19 polskich miastach m.in. w Warszawie, Tarnowie, Krakowie, Bielsku-Białej, Zamościu, Katowicach, Częstochowie, Lublinie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Białowieży, Toruniu, Ełku, Bydgoszczy, Szczecinie, Gdańsku.

Demonstracje zapowiedziano także w Berlinie, Londynie i Brukseli.

W Warszawie uczestnicy spotkają się pod Sejmem, by, jak pisze Komitet „wyrazić swój głęboki i jednoznaczny sprzeciw wobec Polski bezprawia, zamkniętej, zawłaszczanej przez jedną stronę i zamykającej się na dialog społeczny”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ja 2015-12-18 12:46:51
    Debile...to roboty darmozjady,a nie bronic czegos czego nie znacie !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA