REKLAMA

KOD się rozpada?

  • Autor: aw/PAP
  • 29 lipca 2017 09:06
KOD się rozpada? -Ludzie wrzeszczący ze sceny zamiast kierować tłumem zajmowali się wyłącznie skandowaniem haseł i brylowaniem na scenie- to zarzuty odchodzących działaczy KOD-u.(fot.youtube.com)

Co najmniej 150 członków Komitetu Obrony Demokracji opuszcza stowarzyszenie.

"To ostatni dzień w Komitecie Obrony Demokracji. Składamy rezygnację z wszelkich funkcji oraz z członkostwa w stowarzyszeniu. Uważamy za bezsensowne dalsze pozostawanie w organizacji, w której większość budżetu marnowana jest na wynagrodzenia dla zarządu głównego i inne cele pozastatutowe" - napisali w cytowanym przez "Gazetę Polską Codziennie" oświadczeniu działacze organizacji "ODnowa", grupy związanej z Mateuszem Kijowskim, działającej w ramach KOD-u.

Obecnym władzom ugrupowania zarzucili m.in. wpuszczenie polityków na scenę podczas ostatnich protestów, wbrew wcześniejszym ustaleniom. "Ludzie wrzeszczący ze sceny zamiast kierować tłumem zajmowali się wyłącznie skandowaniem haseł i brylowaniem na scenie" - głosi oświadczenie działaczy KOD-u.

Według "GPC" "mocne słowa członków "ODnowy" to również efekt odejścia Mateusza Kijowskiego z KOD-u". Dziennik przypomina, że swoje odejście Kijowski tłumaczył tym, że nie mógł "odpowiadać za nierzetelne i niepełne sprawozdanie finansowe stowarzyszenia na rok 2016." i nie chce "dłużej firmować publicznej aktywności tego stowarzyszenia". Kijowski zapowiada jednak, że "z walki o demokrację rezygnować nie zamierza". "Razem z osobami, które odeszły z KOD-u, ma rozmawiać o przyszłości" - pisze "GPC".

Dziennik cytuje też politologa Uniwersytetu Gdańskiego Jakuba Świderskiego, który wskazuje, że KOD jako organizacja nie spełnia już swojej roli. "Była najbardziej aktywna w walce o Trybunał Konstytucyjny. Ale i tę walkę przegrała" - ocenia Świderski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Kama 2017-07-29 15:03:48
    Nie rozpada, tylko wypluł szumowiny typu Kijowski i jego warszawskie kółko geriatrycznych wielbicielek i zidiociałych wielbicieli.
  • Sędzina z Wolomina 2017-07-29 09:38:03
    Szkoda czasu na komentarz, tym bardziej, ze nikogo nie interesuje specjalnie przyszłość tej formacji. Przy okazji-czy demokrata Kijowski spłacił juz alimenty, bo szkoda tych biednych dziatek??😄😄😄😄REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA