REKLAMA

KOD stworzy nową europejską międzynarodówkę?

 • Autor: GP
 • 31 maja 2016 11:17
KOD stworzy nową europejską międzynarodówkę? Lider Komitetu Obrony Demokracji zastanawia się, czy wobec przesunięcia sympatii Europejczyków na prawo KOD nie powinien się umiędzynarodowić. (fot.:facebook.com/Kijowski.Mateusz)

• Mateusz Kijowski argumentuje, że pochody pod sztandarem KOD to sprzeciw obywateli Polski wobec "dobrej zmiany" PiS.
• Zapytany o wizytę w Brukseli i rozmowy z politykami europejskimi, Kijowski nie wyklucza poszerzenia formuły KOD na inne kraje UE.

We wtorkowym (31 maja) wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" lider KOD, Mateusz Kijowski przekonywał o złych zamiarach PiS wobec kraju. Kijowski podkreślił, że marsze KOD to wyraz sprzeciwu społecznego obywateli wobec działań administracji rządowej.

- Polacy nie uważają zmiany PiS za dobrą - mówił lider ruchu obywatelskiego. Dodawał, że jeżeli rząd zrealizuje obietnice wyborcze z 2015 roku, odbije się to na gospodarce. - Kłopoty finansowe dotkną każdego. Wzrośnie inflacja, zadłużenie, dojdzie do licznych podwyżek - prognozował Kijowski.

W dalszej części rozmowy działacz przekonywał, że jego niedawna wizyta w Brukseli była podyktowana troską o demokrację w Europie, a nie sympatiami jakie KOD ma wobec polityków liberalnego skrzydła.

Czytaj: Komisja Europejska wraca do debaty o praworządności w Polsce

Zapytany o "radykalny przechył w prawo" w Europie Kijowski precyzował, że problemem nie są barwy polityczne partii, a "łamanie prawa i naruszanie demokracji".

- W Brukseli rozmawialiśmy o tym, że być może KOD powinien stać się ruchem międzynarodowym - kreślił nową, szeroką perspektywę dla swojej organizacji Mateusz Kijowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (23 komentarzy)

 • Yoo...Yooo... 2016-06-03 23:30:38
  Kochany Mateuszek...dlaczego jezdzisz do--Brukseli jesli chcesz _coskolwiek-, powiedzec POlakom----??? ciekawe..,..bo...my Cie niechcemu=y tutaj slyszec--OK...co Pieprzysz o "europie" itp --nawet nie wiesz kiedy sie urodzil Marks i gdzie a dupe trujesz o....puknij sie w LEB jak Ci pokazuje Krystynka...ONI... trzeba byc rzeczywiscie --"nabuzowanym" brukselsko chociaz watpie. ze ktos konkretny kiedykolwie z Toba rozmawial o....takich duperelach co chcesz IM przedstawic,ale ....najebane we lbie wolno CI miec...zadna "europa" ...hi..ha...ho....na zadne Twoje pytanie nic konkretnego CI nie odpowiedziala nawet jak sie o cokolwiek "pytales" n.p, bedac na posiedzeniu w "kib lu""pozdro....amigo...
 • Marta 2016-06-01 10:40:13
  Do .: !!!!!!? kijowski bardziej by się widział tam dla kogo pracuje!??? Chyba bardziej ODPOWIADAŁA BY MU BRUKSELA,gdzie coraz częściej przebywa!!!!! Tylko zastanawiam się czy w BRUKSELI mu się podoba ,czy lata tam po PIENIĄDZE i WSKAZÓWKI!!! ........ Nie ma na ALIMENTY ,a STAĆ go na latanie do USA,BRUKSELI itd.,CIEKAWE KTO mu to SPONSORUJE!!!!????????????
 • . 2016-06-01 07:21:58
  Winszuje Mariuszu Kijowski, odnalazł Pan swoje miejsce w odpowiednim czasie i miejscu, nad podziw dla kraju Polski w najistotniejszej dziedzinie "obrony demokracji i Konstytucji RP" przed dalszą destabilizacją kraju po słynnej aferze gruntowej w obrębach gmin obłąkanego Rządu PiS . Słowem gangsterzy i oszuści zdestabilizowali kraj, uważają że są ponad prawem!
 • Viki 2016-05-31 20:09:38
  Ot SABAKA!!! ZA rządu PO-PSL już dawno zrobiliby z GÓWNEM porządek!!! A że mamy NORMALNY DEMOKRATYCZNY RZĄD PiS-u !!! To kanalia ujada za KASĘ i na CZYJEŚ ZLECENIE !!!! Olać KUNDLA i TYLE!!!
 • b.z 2016-05-31 18:06:20
  Niech ta małpa nie0golona odda państwu pieniądze za alimenty,powinien siedzieć w pierdlu a nie zajmować się polityką!!!!!!!!!
 • Elektronik 2016-05-31 18:05:47
  On ma w oczach coś z Dzierżyńskiego a uśmiech Stalina - oni też tworzyli międzynarodówkę.
 • dominick 2016-05-31 18:01:49
  ,,Powstańcie, których dręczy głód"
 • T1ger 2016-05-31 18:00:19
  Do hugo: chyba "spacer KOD trwa dalej". Co zrobiliście? Poza chodzeniem w kółko oczywiście.
 • antyKomunista 2016-05-31 17:45:40
  Nawet podobny do Lenina. Proletariat wraca. Będzie wojnaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA