REKLAMA

KOD: wieczorem protest przed Sejmem ws. dostępu do informacji

  • Autor: PAP/JS
  • 16 grudnia 2016 18:13
KOD: wieczorem protest przed Sejmem ws. dostępu do informacji Komitet Obrony Demokracji organizuje w piątek (16 grudnia) o godz. 20 protest przed Sejmem (Sejm, fot.wikipedia.org/Kpalion)

Komitet Obrony Demokracji organizuje w piątek (16 grudnia) o godz. 20 protest przed Sejmem, aby wesprzeć posłów opozycji walczących o dostęp do informacji w Sejmie - poinformował lider KOD Mateusz Kijowski.

Skrzykujemy się na godz. 20.00, chociaż wielu ludzi przychodzi już teraz" - powiedział Kijowski. "Chcemy wesprzeć posłów opozycji walczących o dostęp do informacji w Sejmie" - dodał. Pytany, jak długo Komitet Obrony Demokracji zamierza protestować przed Sejmem odparł, że wszystko będzie się rozgrywało na bieżąco.

"To jest spontaniczne tak naprawdę zebranie, nikt tego nie organizuje, nikt nie jest w stanie tego przewidzieć, ale myślę, że na tyle dużo osób i organizacji się zgłasza, że będzie to zauważone" - zaznaczył Kijowski.

W piątek grupa posłów opozycji zablokowała mównicę sejmową, po tym, gdy marszałek Sejmu Marek Kuchciński wykluczył z obrad posła PO Michała Szczerbę w trakcie debaty nad projektem budżetu. Posłowie opozycji sprzeciwiają się planom zmiany organizacji pracy dziennikarzy w Sejmie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA