REKLAMA

Kolejne ugrupowania popierają rezoluję PE o Trybunale Konstytucyjnym

  • Autor: PAP
  • 11 kwietnia 2016 23:58
Kolejne ugrupowania popierają rezoluję PE o Trybunale Konstytucyjnym Projekt rezolucji zostanie poddany pod głosowanie podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego. (Fot.: Pixabay)

Tekst rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie paraliżu Trybunału Konstytucyjnego w Polsce uzyskał poparcie mniejszych ugrupowań: Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy, Zjednoczonej Lewicy Europejskiej - Nordyckiej Zielonej Lewicy oraz Zielonych - Wolnego Sojuszu Europejskiego.

Tekst rezolucji Parlamentu Europejskiego przygotowany przez dwie największe frakcje - Europejską Partię Ludową oraz Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów - uzyskał poparcie trzech mniejszych ugrupowań.

Projekt rezolucji zostanie poddany pod głosowanie podczas środowego (13 kwietnia) posiedzenia plenarnego Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Rezolucja poprzedzona jest szeregiem informacji dotyczących bieżącej sytuacji w Polsce, które zostały wzięte pod uwagę przy wydawaniu opinii.

Czytaj też: Projekt rezolucji PE: Paraliż TK zagraża demokracji, prawom człowieka i rządom prawa

Wyrażono opinię, że "niedawne wydarzenia w Polsce, w szczególności polityczny i prawny spór dotyczący składu Trybunału Konstytucyjnego i nowych przepisów dotyczących jego funkcjonowania (...) doprowadziły do powstania obaw dotyczących zdolności Trybunału Konstytucyjnego do obrony konstytucji i zagwarantowania poszanowania rządów prawa".

"(Parlament Europejski) wzywa polski rząd do uszanowania, opublikowania i pełnego wprowadzenia w życie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 bez dalszych opóźnień, a także do wprowadzenia w życie wyroków z 3 i 9 grudnia 2015" - brzmi projekt dokumentu, do którego dotarła PAP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA