REKLAMA

Kolejne zawiadomienie do prokuratury ws. wypadku prezydenta

  • Autor: PAP/JS
  • 18 marca 2016 14:43
Kolejne zawiadomienie do prokuratury ws. wypadku prezydenta Doniesienie do prokuratury złożyła także w piątek (18 marca) Platforma Obywatelska (fot.:pixabay.com)

• Szef BOR zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu narażenia prezydenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia w związku z zaniedbaniami ze strony b. kierownictwa Biura.
• Sprawa trafi do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu - podała Prokuratura Krajowa.

Ujawniono jedynie, że szef BOR Andrzej Pawlikowski złożył zawiadomienie 16 marca. Dotyczy podejrzenia "popełnienia przestępstwa narażenia prezydenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z zaniedbaniami ze strony byłego kierownictwa Biura Ochrony Rządu".

"Zawiadomienie ma charakter niejawny, stąd nie jest możliwe udzielenie szerszych informacji. Prokurator Generalny podjął decyzję o przekazaniu przedmiotowego zawiadomienia celem procesowego rozpoznania do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu" - podała Prokuratura Krajowa.

Na początku marca w samochodzie, którym podróżował prezydent Andrzej Duda, doszło do uszkodzenia opony tylnego koła, w wyniku czego auto wpadło w poślizg i zsunęło się do rowu. Nikomu nic się nie stało.

Przyczyny zdarzenia badał zespół powołany przez szefa BOR płk. Andrzeja Pawlikowskiego. Nadal trwa postępowanie prokuratury w Opolu i policji.

Doniesienie do prokuratury złożyła także w piątek (18 marca) Platforma Obywatelska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA