REKLAMA

Kolejny wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Wyda go sędzia Julia Przyłębska

  • Autor: GP
  • 20 czerwca 2016 10:52
Kolejny wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Wyda go sędzia Julia Przyłębska Julia Przyłębska w todze sędziowskiej na obradach Trybunału Konstytucyjnego. (fot.:youtube.com)

Sędzia Julia Przyłębska będzie przewodniczyć we wtorek (21 czerwca) rozprawie Trybunału Konstytucyjnego.

We wtorek (21 czerwca) zapadnie wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Będzie dotyczył zasady sporządzenia kasacji od orzeczenia sądu drugiej instancji, a przewodniczącą składu orzekającego będzie powołana w grudniu do TK, Julia Przyłębska.

Wyrok skupia uwagę opinii publicznej, bo będzie to pierwszy raz, gdy skład będzie wydawał wyrok pod jej przewodnictwem. Zeszłotygodniowa (14 czerwca) rozprawa, gdy w analogicznej sytuacji znalazł się sędzia Piotr Pszczółkowski wywołała szeroką dyskusję polityczną.

Czytaj: Janusz Gajos udzielił wywiadu portalowi Komitetu Obrony Demokracji

Sędzia Przyłębska pochodzi z Bydgoszczy. Jest prawnikiem i absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Ma za sobą udaną karierę sądowniczą w Polsce (głównie w Poznaniu) i za granicą.

Od 1998 do 2007 r. pracowała w służbie dyplomatycznej jako konsul i dyplomata – radca ambasady RP w Kolonii i Berlinie. Była członkiem grupy negocjacyjnej dotyczącej odszkodowań z tytułu pracy przymusowej. Była odpowiedzialna za współpracę Rzecznika Interesu Publicznego z Urzędem ds. akt Stas w RFN.

W grudniu 2015 r. została wybrana przez Sejm na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA