REKLAMA

Kolizja pojazdów z kolumny premier Szydło w Izraelu. Dwie osoby poszkodowane

  • Autor: PAP/JS
  • 21 listopada 2016 20:43
Kolizja pojazdów z kolumny premier Szydło w Izraelu. Dwie osoby poszkodowane Premier wraz z częścią ministrów we wtorek weźmie udział w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Doszło do kolizji kilku pojazdów z kolumny jadącej z premier Beatą Szydło z lotniska w Tel-Awiwie do Jerozolimy – poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało – podkreślił.

"Dwie osoby wymagały pomocy lekarskiej; jedna z nich to funkcjonariusz BOR, druga to osoba pracująca w KPRM" - powiedział Bochenek. Ale - jak podkreślił - nie stało się im nic poważnego. Do kolizji doszło podczas przejazdu kolumny z lotniska w Tel-Awiwie do Jerozolimy.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak powiedział w TVN24, że osoby ochraniane, w tym premier Szydło, nie ucierpiały w żaden sposób. Dodał, że jeden z funkcjonariuszy BOR trafił do szpitala, ale "jego życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo". Rzeczniczka BOR Natalia Markiewicz poinformowała później, że został on już wypisany ze szpitala.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, pomocy lekarskiej, oprócz funkcjonariusza BOR, wymagała też b. wiceminister spraw zagranicznych Katarzyna Kacperczyk, która obecnie jest doradcą premier Szydło.

Rzecznik rządu pytany w TVN24 o nieoficjalne doniesienia, że przyczyną zdarzenia było pęknięcie opony w jednym z samochodów, odpowiedział, że doszło do nagłego hamowania jednego z pojazdów, kolejne nie zdążyły zwolnić i uderzały jeden w drugi.

Łącznie - jak poinformował Bochenek - w kolizji uczestniczyło pięć samochodów: trzy busy z członkami delegacji i dwa samochody, które zabezpieczały kolumnę: ambulans i samochód policyjny; funkcjonariusz BOR, który został lekko ranny, jechał w ostatnim pojeździe, samochodzie policyjnym.

Rzeczniczka BOR zaznaczyła, że "strona izraelska odpowiada w pełni za ochronę pani premier na terytorium Izraela". "Z urzędu to gospodarz przejmuje na siebie ciężar ochrony i tak jest na całym świecie. My współpracujemy z miejscową ochroną i koordynujemy działania ochronne" - podkreśliła rzeczniczka BOR.

Rzecznik rządu zaznaczył, że program wizyty jest realizowany, doszło do spotkań zaplanowanych na poniedziałek - m.in. premier Szydło z premierem Izraela. Premier wraz z częścią ministrów we wtorek (22 listopada) weźmie udział w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • oja 2016-11-21 22:15:14
    Ja wiem, że to nie po katolicku, ale niech ich sz......!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA