REKLAMA

Kolizja w Izraelu. Błaszczak: Zobaczymy, jakie będą ustalenia izraelskie

  • Autor: GP/PAP
  • 23 listopada 2016 12:53
Kolizja w Izraelu. Błaszczak: Zobaczymy, jakie będą ustalenia izraelskie Premier odwiedziła w ramach obecności w Izraelu Instytut Yad Vashem. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Mariusz Błaszczak (MSWiA) zaleca cierpliwe czekanie na ustalenia strony izraelskiej w temacie kolizji samochodu z premier Szydło w Izraelu.
• Polityk jest w kontakcie z premier i zapewnia, że nic jej się nie stało.
• Premier, po kolizji, kontynuowała wizytę zagraniczną.

W środę (23 listopada) szef MSWiA, Mariusz Błaszczak komentował zderzenie drogowe, do którego doszło w czasie wizyty premier Beaty Szydło w Izraelu. Premier uczestniczyła w konsultacjach międzyrządowych na linii Warszawa - Tel Awiw.

Czytaj też: Polska będzie współpracować z Izraelem w dziedzinie innowacji, turystyki i kultury

Błaszczak zapewnił, że nie ma powodów do niepokoju o stan zdrowia premier.

- Śledztwo w sprawie kolizji samochodów, którymi jechała polska delegacja rządowa w Tel-Awiwie, prowadzi strona izraelska - poinformował w RMF FM polityk. Jednocześnie dodawał, że strona polska jest żywo zainteresowana wynikami tego dochodzenia.

- Wiem na pewno, rozmawiałem wczoraj (22 listopada) z panią premier, nic się nie stało poważnego - powiedział szef MSWiA.

W poniedziałek wieczorem (21 listopada) doszło do kolizji podczas przejazdu polskiej kolumny rządowej z lotniska w Tel-Awiwie do Jerozolimy. Jak informował rzecznik rządu Rafał Bochenek, „dwie osoby wymagały pomocy lekarskiej; jedna z nich to funkcjonariusz BOR, druga to osoba pracująca w KPRM”.

To kolejne zdarzenie drogowe w ostatnim czasie, do jakiego doszło z przedstawicielami polskich władz. Prezydent Andrzej Duda miał w marcu wypadek w kraju, który odbił się szerokim echem w mediach. Samochód z prezydentem wypadł wtedy z autostrady.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA