REKLAMA

Komisarz Rady Europy: Zmiany w Trybunale podważają rządy prawa w Polsce

  • Autor: GP
  • 20 listopada 2015 11:36
Komisarz Rady Europy: Zmiany w Trybunale podważają rządy prawa w Polsce Nils Muiznieks, łotewski polityk, komisarz Rady Europy (fot. wikipedia.org, licencja Creative Commons))

Nils Muiznieks, komisarz praw człowieka Rady Europy wyraził poważne zaniepokojenie podejmowanymi przez PiS zmianami w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym. Zaleca zaprzestanie tych praktyk.

- Nowelizacja ustawy zmieniająca skład Trybunału Konstytucyjnego, pospiesznie uchwalana w polskim parlamencie podważa rządy prawa w tym kraju i powinna zostać niezwłocznie wycofana – napisał w czwartek, 19 listopada urzędnik Rady Europy.

Źródło: twitter.com

Komentarze Polaków

Pod wpisem można znaleźć opinie polskich internautów. Zarzucają oni bierność Muiznieksowi, gdy w maju 2015 roku procedowano w polskim parlamencie nowelizacje tej samej ustawy, gdy większość miała koalicja PO-PSL. Inni pytają, jak łotewski polityk i prawnik może oceniać polskie prawo, nie znając języka i nie mając tłumaczenia proponowanych zmian.

Rada Europy

Rada powstała w 1949 roku, była elementem powojennego ładu w Europie. Liczy czterdziestu siedmiu członków, w tym wszystkie państwa europejskie, za wyjątkiem Białorusi.

Jej głównym celem jest ochrona i wcielanie w życie ideałów i zasad stanowiących wspólne dziedzictwo krajów Europy. Jedno z priorytetowych zadań Rady to monitorowanie przestrzegania praw człowieka w krajach członkowskich.

Nils Muiznieks jest komisarzem Rady ds. praw człowieka od 2012 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA