REKLAMA

Komisja ds. Amber Gold: Lista pierwszych świadków na ukończeniu

  • Autor: GP
  • 19 października 2016 06:44
Komisja ds. Amber Gold: Lista pierwszych świadków na ukończeniu Posłowie komisji ds. Amber Gold pracują w Sejmie od września. (fot.:Sejm/twitter.com)

• W środę (19 października) zbierze się ponownie komisja ds. Amber Gold. Częścią obrad ma być przygotowanie listy świadków.
• Poseł PiS, członek komisji Jarosław Krajewski sugerował mediom, że komisja zacznie przesłuchania od funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości.
• W skład komisji wchodzi dziewięciu posłów.

W środę (19 października) będzie obradować komisja ds. zbadania afery Amber Gold. Wedle informacji, jakie przekazał Jarosław Krajewski (PiS) jeszcze na tym posiedzeniu ma być ustalona liczba świadków, a może nawet wstępne terminy przesłuchań.

- Uznaliśmy że w pierwszej kolejności zaprosimy osoby z wymiaru sprawiedliwości, prokuratury i sądów - mówił portalowi niezależna.pl Krajewski. - W tym momencie nie ustalamy innych świadków. To odbędzie się na późniejszym etapie prac komisji.

Jeśli ustalenia posła się potwierdzą, to jednym z pierwszych wezwanych przed komisję będzie Andrzej Seremet, prokurator generalny z okresu wybuchu i badania afery.

Czytaj: Nie będzie badania KNF przez komisję śledczą ds. Amber Gold

Komisja śledcza ds. amber Gold jest pierwszą i na tę chwilę jedyną komisją tego typu w VIII kadencji Sejmu, a pracuje od pierwszych dni września.

W jej skład wchodzą Małgorzata Wassermann (PiS), Paweł Grabowski (Kukiz15), Marek Suski (PiS), Krzysztof Brejza (PO), Joanna Kopcińska (PiS), Jarosław Krajewski (PiS), Andżelika Możdżanowska (PSL), Stanisław Pięta (PiS), Witold Zembaczyński (Nowoczesna).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA