REKLAMA

Komisja ds. Amber Gold ustaliła listę świadków w wątku działań służb

  • Autor: PAP/JS
  • 28 września 2017 19:23
Komisja ds. Amber Gold ustaliła listę świadków w wątku działań służb Komisja planuje rozpocząć przesłuchania tej grupy blisko 40 świadków w listopadzie (fot. Sejm/twitter)

Przed komisją śledczą ds. Amber Gold zeznania złożą m.in. b. szef MSW Jacek Cichocki, b. szef kancelarii premiera Tomasz Arabski oraz b. szef ABW Krzysztof Bondaryk - zdecydowała na niejawnym posiedzeniu ta komisja. Posłowie ustalili listę 38 świadków.

"Tych 38 świadków to nie jest na pewno jeszcze pełna lista, jeśli chodzi o funkcjonariuszy policji i służb. Na razie z tej grupy 12 osób, to funkcjonariusze operacyjni, których dane nie będą ujawnione i zostaną oni przesłuchani w trybie niejawnym" - powiedziała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS).

Jak dodała komisja planuje rozpocząć przesłuchania tej grupy blisko 40 świadków w listopadzie; przesłuchania tych osób wstępnie miałyby potrwać do marca przyszłego roku.

Witold Zembaczyński (Nowoczesna) poinformował na twitterze, że komisja zamierza także przesłuchać b. szefa CBA Pawła Wojtunika i b. szefa BOR Mariana Janickiego. "Na razie nie ma ustalonych dat, na które przewidziane do przesłuchania osoby zostaną wezwane" - powiedział Zembaczyński.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA