REKLAMA

Komisja Europejska nie potrafi znaleźć punktu wyjścia do dialogu z rządem w Warszawie

  • Autor: PAP/GP
  • 06 kwietnia 2016 15:06
Komisja Europejska nie potrafi znaleźć punktu wyjścia do dialogu z rządem w Warszawie Frans Timmermans był ministrem spraw zagranicznych Holandii, od 2014 roku zasiada w KE. (fot.:Habib M’henni/CC BY-SA 3.0)

• Nie ma zgody z polskimi władzami co do punktu wyjścia ws. rozpoczęcia dialogu o rozwiązaniu kryzysu wokół TK - przyznał w środę wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.
• Komisja uważa, że w pierwszej kolejności należy opublikować orzeczenie Trybunału.

- Widzę jasną chęć po stronie polskich władz, aby prowadzić ten dialog z Trybunałem Konstytucyjnym, z opozycją. Nie zgadzamy się dziś co do tego, jaki powinien być punkt wyjścia do dialogu. Mam nadzieję, że polskie władze zdecydują, że będzie to publikacja i wdrożenie decyzji Trybunału Konstytucyjnego. To byłoby w pełnej zgodności z konstytucją, by później zacząć rozmawiać o zmianach w niej - oświadczył na konferencji prasowej w Brukseli Timmermans.

Jak podkreślił, procedura ochrony praworządności nie jest zamrożona, jak napisała jedna z gazet w Polsce, a Komisja jest obecnie w fazie prowadzenia dialogu z polskimi władzami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA