REKLAMA

Komisja Europejska: Nigdy nie stawialiśmy ultimatum Polsce jeśli chodzi o Trybunał Konstytucyjny

  • Autor: PAP/AT
  • 23 maja 2016 16:10
Komisja Europejska: Nigdy nie stawialiśmy ultimatum Polsce jeśli chodzi o Trybunał Konstytucyjny Apeluję, by przestać przypisywać słowa o ultimatum Komisji - powiedział rzecznik KE (fot.mat.prasowe)

- Komisja Europejska nigdy nie użyła słowa "ultimatum" wobec Polski - oświadczył rzecznik KE Margaritis Schinas, pytany o zapowiadane przyjęcie przez KE opinii na temat praworządności w Polsce.

"Szczerze mówiąc, apeluję, by przestać przypisywać słowa o ultimatum Komisji. Nigdy nie użyliśmy słowa ultimatum. Nigdy" - podkreślił Schinas na konferencji prasowej w poniedziałek. "Dlaczego mam przedstawiać stanowisko KE na temat czegoś, czego nigdy nie powiedzieliśmy?" - dodał.

W zeszłym tygodniu KE upoważniła swego wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa do przyjęcia do 23 maja (poniedziałek) opinii, podsumowującej prowadzony przez KE od stycznia dialog na temat praworządności w związku z kryzysem wokół TK.

W miniony piątek premier Beata Szydło oświadczyła w Sejmie, że nikt poza państwem polskim nie może rozwiązać sporu dotyczącego TK. "Polski rząd nigdy nie będzie ulegał żadnemu ultimatum. Polski rząd nigdy nie będzie pozwalał, by Polakom była narzucana wola kogokolwiek" - powiedziała. Dodała też, że to KE, nie Polska, ma problem z reputacją i autorytetem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA