REKLAMA

Komisja Europejska wyjaśni sytuację w Polsce. W sieci burza

  • Autor: Parlementarny.pl
  • 13 stycznia 2016 17:12
Komisja Europejska wyjaśni sytuację w Polsce. W sieci burza

Decyzja zapadła. Komisja Europejska uruchomiła procedurę, która ma wyjaśnić sytuację w Polsce. Wywołało to prawdziwą burzę. Jedna strona obrzuca błotem partię rządzącą, która jej zdaniem doprowadziła do kryzysu. Druga natomiast podkreśla, że spór dotyczący Polski powinien być rozwiązywany w naszym kraju, a donoszenie na własną ojczyznę to niemal zamach stanu! Kto ma rację?

Polacy nie potrafią rozwiązywać samodzielnie swoich spraw – to prawda znana co najmniej od XVIII wieku, gdy Konfederacja Targowicka zakończyła się interwencją Rosji w Rzeczpospolitej. Bardziej współcześnie można przytoczyć Antoniego Macierewicza skarżącego się Barackowi Obamie na katastrofę smoleńską czy PiS zgłaszające Unii Europejskiej nieprawidłowości w trakcie wyborów samorządowych. Teraz przyszła pora na PO i Nowoczesną, które zaangażowały Komisję Europejską w spór o Trybunał Konstytucyjny i media publiczne.

Tym razem Komisja Europejska nie pozostała obojętna wobec apelu polskiej opozycji.

Jaki jest skutek? Łatwy do przewidzenia. Burza w sieci.

A władza i jej przychylni uspokajają i kontrują:

Podczas środowego wystąpienia Premier Szydło apelowała, by sprawy polskie rozwiązywać w Polsce. Niestety chyba już na to za późno...

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Kibol 2016-01-14 20:07:49
    Do patriota: Patriotyzm to także szacunek dla zasad naszego języka. Czemu nie poświęcił Pan pięciu minut na prawidłowe zredagowanie tej notatki.
  • patriota 2016-01-13 17:48:05
    Minister Sprawiedliwości powinien ujawnić opinani publicznej postępowania jakie powinniśmy wszcząć w celu odzyskania miliardów złotych zdefraudowanych przez poprzednie Rządy w Polsce, dlaczego musimy odbudować prawo zniszczone celowo przez poprzedników. Wszelkie zmiany ustrojowe jak "demokracja obywatelska" powinna wyjść z inicjatywy społeczeństwa,jak dotąd odpowiada większości Polaków obecny kapitalizm" wyzysk człowieka przez człowieka"(być białym murzynem w ojczystym kraju, szukając lepszego jutra na emigracji jak śmieci, Islamiści mają większe prawa w Niemczech).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA