REKLAMA

Komisja Europejska zasypana korespondencją z Polski

  • Autor: MIW
  • 05 stycznia 2016 16:46
Komisja Europejska zasypana korespondencją z Polski Po akcji mailowej, teraz ma się rozpocząć akcja wysyłania listów do KE. Fot: (www.malopolska.policja.gov.pl)

Dziesiątki tysięcy e-maili i listów informujących o tym, jak za rządów PO-PSL tłumiono wolność słowa miało już trafić do zagranicznych mediów i polityków za sprawą akcji „Demokracja w Polsce ma się dobrze” organizowanej przez "Gazetę Polską", "Gazetę Polską Codziennie" i portal Niezalezna.pl.

- Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję i rozesłanie zagranicznym mediom, politykom, think tankom listów, w których punktujemy przewinienia i nadużycia rządu Platformy Obywatelskiej. Niech opinia publiczna na Zachodzie nie będzie skazana na kłamliwy przekaz płynący od większości zagranicznych korespondentów i mediów mainstreamowych – pisze portal Niezależna.pl

Ze strony portalu można pobrać gotowe, spisane w języku angielskim i niemieckim listy, będące, jak czytamy, zwięzłym podsumowaniem rządów Platformy Obywatelskiej. Na stronie portalu opublikowano również adresy e-mailowe zagranicznych instytucji.

Pierwsze efekty akcji już są, o czym poinformował na Twitterze poseł Jan Olbrycht, poseł PO do Parlamentu Europejskiego.

- Jeden z posłów niemieckich otrzymał 500 identycznych maili: pochwała demokracji w Polsce i oskarżenia rządu PO-PSL – napisał na twitterze Olbrycht, wyraźnie dając do zrozumienia, że niespecjalnie wierzy w spontaniczność akcji.

Organizatorzy jednak się nie przejmują takimi zarzutami i apelują, by kontynuować akcję i tym razem wysyłać listy z podobną treścią do przedstawicieli Komisji Europejskiej. Na liście adresatów znajduje się Jean-Claude Juncker (przewodniczący Komisji Europejskiej), Frans Timmermans (pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), Federica Mogherini (wysoka przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej), Günther Oettinger (Komisarz ds. gospodarki cyfrowej) i Margaritis Schinas (główny rzecznik Komisji Europejskiej).

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • ptasiński 2016-01-05 17:53:44
    Przykazania Boskie. Jedno z przykazań odnosi się do udzielania przez możnowładcę żydowskiego (kaczora) odpocznienia w sabat dla wszystkich pracujących na jego bogactwo, a więc sług, parobków i zwierząt. I chociaż wprost nie zawiera uczenia mężczyzny (kaczora) szacunku do pracy, bo w ogóle nie wymaga od niego pracowania, to bez wątpienia wpłynęło na stopniowe uzmysławianie różnicy między pracowaniem, a niepracowaniem w odniesieniu do tego samego podmiotu (człowieka). Przy hermetycznym podziale ról społecznych, gdy jednych dotyczyłoby wyłącznie niepracowanie (kaczora i PiS'u), a drugich wyłącznie pracowanie (obywateli RP), nie postępowałaby sprawiedliwość, tylko podział ten wykorzystywano by do rozróżnień między ludźmi na podobieństwo gatunkowe, że Bóg jednych przeznaczył do posłusznego słuchania, a drugich do rozkazywania.
  • prawda jest okrutna! 2016-01-05 17:16:31
    Za Rządów PO-PSL łamane były prawa człowieka w Polsce, szereg zabójstw nieprzychylnych osób itd.Unia Europejka tysięcy Skarg nie widziała? Próbowano manifestować w obronie demokracji i wolności słowa na Stadionie Narodowym w Warszawie, przeciwko Rządom Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, manifestujących wyciągano jak śmieci, zatrzymano itd.Wstyd i hańba sługusy Niemiec!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA