REKLAMA

Komisja finansów powołała podkomisję do rozpatrzenia ustawy hazardowej

  • Autor: PAP/JS
  • 21 września 2016 14:22
Komisja finansów powołała podkomisję do rozpatrzenia ustawy hazardowej Kierować podkomisją ma Maria Zuba z PiS (fot.mat.prasowe)

• Sejmowa komisja finansów publicznych powołała w środę podkomisję nadzwyczajną, która zajmie się rządowym projektem nowelizacji ustawy o grach hazardowych.
• Kierować nią będzie Maria Zuba (PiS).

Podkomisja ma liczyć 9 osób. Klub PiS uzyskał pięć miejsc, PO dwa miejsca, a kluby Kukiz'15 i Nowoczesna po jednym.

Przedstawicielami PiS w podkomisji są: Maria Zuba, wybrana na przewodniczącą podkomisji, Wojciech Murdzek, Sylwester Tułajew, Barbara Bubula i Gabriela Masłowska. Platformę reprezentują Zbigniew Konwiński i Artur Gierada, Nowoczesną Michał Jaros, a klub Kukiz'15 wiceszef komisji finansów Rafał Wójcikowski.

Czytaj też: Nowelizacja ustawy hazardowej zmniejszy szarą strefę i zwiększy wpływy do budżetu

Ten ostatni złożył wniosek o wysłuchanie publiczne w sprawie noweli ustawy hazardowej, proponując termin 4 października br.

Argumentował, że nowela może nie uzyskać notyfikacji unijnej i trzeba wysłuchać głosów opinii publicznej w związku z propozycjami wprowadzenia daleko idącego monopolu w tej ustawie. Wniosek nie uzyskał jednak poparcia komisji finansów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA