REKLAMA

Komisja: Marek Ast (PiS) reprezentantem Sejmu w czwartek przed TK

  • Autor: PAP
  • 02 grudnia 2015 13:28
Komisja: Marek Ast (PiS) reprezentantem Sejmu w czwartek przed TK (fot.Bartłomiej Cacko/BTK/trybunal.gov.pl)

Przewodniczący sejmowej komisji ustawodawczej - Marek Ast (PiS) - ma reprezentować Sejm na czwartkowej rozprawie przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawie czerwcowej ustawy o TK. Przedstawiciela Sejmu na tę rozprawę zaproponowała w środę komisja ustawodawcza.

"Liczyliśmy, że być może uda się wypracować stanowisko Sejmu dla TK w tej sprawie. Nie udało się do dzisiaj, więc komisja ustawodawcza nie jest w stanie tego stanowiska przyjąć, natomiast wypadałoby, aby poseł, przedstawiciel Izby, w tej jutrzejszej rozprawie wziął udział" - mówił podczas posiedzenia komisji ustawodawczej poseł Ast.

Asta - jako reprezentanta Sejmu na rozprawie 3 grudnia - zaproponował Wojciech Szarama (PiS). Propozycja została przyjęta bez głosowania, przez aklamację. Komisja rekomendowała Asta, gdyż formalnie przedstawiciela Sejmu na rozprawę przed TK deleguje marszałek Sejmu.

"W tej sprawie będę występował zgodnie z instrukcją marszałka Sejmu, który mnie deleguje. (...) Mamy sytuację dosyć absurdalną. Twórcy ustawy skarżą ją i zarzucają jej niekonstytucyjność, a obecnie rządzący, którzy uważają, że ustawa jest w wielu punktach niekonstytucyjna, musieliby jej w tej chwili bronić. Ja jej bronić nie będę, raczej zgadzam się z zarzutami sformułowanymi we wniosku" - powiedział PAP Ast.

W czwartek, 3 grudnia, TK ma zbadać przyjętą w czerwcu ustawę o TK, która była podstawą październikowego wyboru pięciu sędziów

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • życie 2015-12-02 14:16:03
    Miało być tak ślicznie. Zapowiadana rewolucja gospodarcza na bilion złotych, tym czasem konspiracyjnie jak szczury zamach stanu na Trybunał Konstytucyjny, hańba!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA