REKLAMA

Komisja przeciw wotum nieufności dla Macierewicza

  • Autor: PAP/JS
  • 05 lipca 2016 09:24
Komisja przeciw wotum nieufności dla Macierewicza Przeciw wnioskowi byli posłowie PiS i Kukiz’15, za – PO, Nowoczesna i PSL (fot. Sejm/twitter)

• Sejmowa komisja obrony negatywnie zaopiniowała wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON Antoniego Macierewicza.
• Przeciw wnioskowi byli posłowie PiS i Kukiz’15, za – PO, Nowoczesna i PSL.

Za wnioskiem o wotum nieufności było 11 posłów, przeciw 18. Debata nad wnioskiem ma być pierwszym punktem posiedzenia Sejmu, które rozpocznie się we wtorek o godz. 9.30.

Wiceszef MON Bartosz Kownacki przekonywał podczas posiedzenia komisji, że Macierewicz to najlepszy dotychczasowy minister obrony. "W moim przekonaniu i w przekonaniu większości żołnierzy Antoni Macierewicz jest najlepszym ministrem obrony III RP, działającym w najbardziej skomplikowanych warunkach" - powiedział Kownacki.

Przekonywał, że zasługą szefa MON były dobrze przygotowane ćwiczenie Anakonda i organizacja szczytu NATO. "Wstyd mi, jestem zażenowany że uczestniczę, również jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej, w takim spektaklu na kilkadziesiąt godzin przed najważniejszym wydarzeniem od lat" - mówił Kownacki.

Czytaj też: Niesiołowski: Macierewicz powinien jak najszybciej odejść z rządu

Przypomniał, że w ostatnich miesiącach zniesiono limit 12 lat służby dla zawodowych szeregowych, zapowiedziano wzrost liczebności armii i powołanie obrony terytorialnej jako odrębnego rodzaju sił zbrojnych. Do "realnych osiągnięć" szefa MON Kownacki zaliczył też zapowiedź wysłania na wschodnie obrzeża NATO batalionowych grup NATO i ciężkiej brygady amerykańskiej.

Mówił także o decyzji rządu, by kupić samoloty do przewozu osób na najwyższych stanowiskach w państwie i zmianach w państwowym przemyśle zbrojeniowym. "Skończyliśmy negocjacje +na kolanach+ z naszymi bardzo ważnymi partnerami z zagranicy, te warunki są diametralnie różne niż te, które proponowano nam jeszcze kilka miesięcy temu" - podkreślił wiceminister.

"Sprawy bezpieczeństwa państwa, obronności, powinny nas wszystkich łączyć, łączyły nas przez 26 lat" - powiedział Kownacki. "To wy złamaliście ten kompromis" - odparł Czesław Mroczek (PO), były wiceminister obrony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA