REKLAMA

Komisja przy zespole ds. Trybunału Konstytucyjnego wyda raport

  • Autor: GP
  • 06 lipca 2016 13:23
Komisja przy zespole ds. Trybunału Konstytucyjnego wyda raport Marek Kuchciński, marszałek sejmu na sugestię Jarosława Kaczyńskiego w marcu powołał zespół w Sejmie, który badał możliwości prawne dotyczące sporu o TK. Teraz zespół wyda raport. (fot.:twitter.com/MarekKuchcinski)

Lada dzień można się spodziewać końca prac zespołu ekspertów do spraw problematyki Trybunału Konstytucyjnego i ogłoszenia raportu.

Zespół złożony z 15 naukowców i ekspertów z dziedziny prawa od marca tego roku bada materię konstytucyjną, która jest osią sporu między większością PiS, a opozycją i sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Komisja redakcyjna przy tym ciele zdecydowała się zakończyć prace i przekazać zespołowi owoce swojego działania.

Czytaj: Komisja Sprawiedliwości skonstruować nową nowelę ustawy o TK

W komunikacie Sejmu wydanym w środę (6 lipca) można przeczytać, że zespół ekspertów do spraw problematyki Trybunału Konstytucyjnego finalizuje swoją pracę i przygotowuje się do publikacji raportu o sytuacji wokół TK. Raport będzie analizą prawną i będzie zawierał rekomendacje dla Sejmu.

W skład zespołu, który wiosną powołał Marek Kuchciński, marszałek sejmu wiosną wchodzą: prof. UJK dr hab. Arkadiusz Adamczyk, dr Wojciech Arndt, prof. dr hab. Bogusław Banaszak, prof. dr hab. Adam Bosiacki, prof. dr hab. Andrzej Bryk, prof. UEK dr hab. Paweł Czubik, prof. dr hab. Andrzej Dziadzio, prof. dr hab. Jolanta Jabłońska-Bonca, prof. dr hab. Anna Łabno, prof. UWr dr hab. Maciej Marszał, sędzia SN w st. spocz. Bogusław Nizieński, prof. dr hab. Bogdan Szlachta, prof. UKSW dr hab. Bogumił Szmulik, prof. UW dr hab. Jarosław Szymanek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA