REKLAMA

Komisja regulaminowa za uchwałą ws. łącznego głosowania poprawek

  • Autor: PAP/JS
  • 16 grudnia 2016 20:32
Komisja regulaminowa za uchwałą ws. łącznego głosowania poprawek Poseł PO Borys Budka ocenił, że jest to "złamanie regulaminu Sejmu" (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)

• Komisja regulaminowa i spraw poselskich zarekomendowała w piątek przyjęcie projektu uchwały ws. wykładni Regulaminu Sejmu, który stanowi, że zmiana sposobu prowadzenia głosowania może polegać także na łącznym głosowaniu poprawek.
• Według PO, taki projekt to złamanie regulaminu Sejmu.

Do projektu budżetu na 2017 r. zgłoszono ponad 300 poprawek. Jak wynika z informacji, poprawki mają zostać zblokowane - w bloku mają być głosowane poprawki zgłoszone przez opozycję, kolejne głosowanie ma się odbyć nad blokiem poprawek popieranych przez PiS, a następnie głosowanie nad całością projektu ustawy budżetowej na przyszły rok.

Art. 184 ust. 3 pkt. 9. Regulaminu Sejmu - na który powołuje się Prawo i Sprawiedliwość - stanowi, że do wniosków formalnych zalicza się wnioski o zmianę w sposobie przeprowadzenia głosowania.

PiS złożył projekt uchwały w sprawie wykładni tego punktu Regulaminu Sejmu. "Zmiana sposobu prowadzenia głosowania może polegać także na łącznym głosowaniu poprawek w oparciu o wnioski o ich przyjęcie, albo odrzucenie przedstawione przez komisję w dodatkowym sprawozdaniu. Przy czym jako poprawki z wnioskiem o odrzucenie należy traktować również wnioski mniejszości zamieszczone w komisji" - czytamy w projekcie uchwały.

"To wykładnia regulaminu, która pozwoli na blokowanie poprawek. Była opinia sejmowych legislatorów, dlatego przychyliliśmy się do tego, żeby zblokować poprawki" - powiedział poseł PiS Marek Opioła

Politycy PO poinformowali, że projekt uchwały złożył przewodniczący sejmowej komisji finansów Jacek Sasin (PiS).

Poseł PO Borys Budka ocenił, że jest to "złamanie regulaminu Sejmu". "Ten projekt zmian to złamanie regulaminu Sejmu. Nie można w ten sposób głosować poprawek do budżetu" - podkreślił poseł PO Borys Budka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA