REKLAMA

Komisja rozpatrzy wnioski o odwołanie wiceszefów ABW i AW

  • Autor: PAP/AT
  • 24 listopada 2015 13:27
Komisja rozpatrzy wnioski o odwołanie wiceszefów ABW i AW Premier Beata Szydło odwołała w czwartek szefów ABW. Zmieniła też szefów wojskowych służb (fot.abw.gov.pl)

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych na środowym posiedzeniu rozpatrzy wnioski o odwołanie wiceszefów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu. Będzie też opiniowała powołanie jednej nowej osoby na wiceszefa ABW.

Komisja zaplanowała posiedzenie na środę (25 listopada) po południu, w zaktualizowanym porządku obrad posiedzenia znalazł się punkt w tej sprawie.

Zastępcami szefa ABW są obecnie płk Kazimierz Mordaszewski, płk Jacek Gawryszewski i Piotr Marciniak.

Wiceszefami Agencji Wywiadu są płk Marek Stępień i płk Paweł Woźniak.

Przewodniczący komisji Marek Opioła (PiS) nie chciał przed posiedzeniem informować o planowanych zmianach i nazwisku nowego wiceszefa ABW.

Premier Beata Szydło odwołała w czwartek szefów ABW gen. Dariusza Łuczaka i AW gen. Macieja Hunię. Pełnienie obowiązków szefa ABW powierzyła prof. Piotrowi Pogonowskiemu, a AW - płk. Grzegorzowi Małeckiemu.

Zmieniła też szefów wojskowych służb - szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Piotra Pytla zastąpił p.o. szef Piotr Bączek, a szefa Służby Wywiadu Wojskowego gen. Radosława Kujawę - płk Andrzej Kowalski.

Według mediów ma się też zmienić szef CBA - Pawła Wojtunika ma zastąpić Ernest Bejda.

Wiceszefów ABW i AW powołuje i odwołuje premier po zaopiniowaniu przez sejmową komisję ds. służb specjalnych. Opinia ta nie jest dla szefowej rządu wiążąca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA