REKLAMA

Komisja śledcza ds. Amber Gold ma liczyć 9 członków

  • Autor: PAP/JS
  • 19 lipca 2016 12:38
Komisja śledcza ds. Amber Gold ma liczyć 9 członków Komisja śledcza ds. Amber Gold ma liczyć 9 członków - za takim rozwiązaniem opowiedziała się Komisja Ustawodawcza (fot. sejm/twitter)

• Komisja śledcza ds. Amber Gold ma liczyć 9 członków - za takim rozwiązaniem opowiedziała się Komisja Ustawodawcza.
• Według Małgorzaty Wassermann (PiS), która ma kierować komisją, każdy z klubów parlamentarnych będzie miał w komisji przedstawiciela.

W złożonym przez PiS projekcie uchwały ws. powołania sejmowej komisji śledczej proponowano, by komisja liczyła 9 osób. Przedstawiciele PiS mówili, że oznaczałoby to, że miejsca w komisji miałyby tylko trzy największe sejmowe kluby. Później przedstawiciele PiS dopuszczali, że komisja może liczyć 11 członków i zasiadać mieliby w niej reprezentanci wszystkich klubów.

Podczas posiedzenie Komisji Ustawodawczej, która zajęła się projektem uchwały po jego pierwszym czytaniu na forum Sejmu, poseł PO Robert Kropiwnicki zgłosił poprawkę, by komisja liczyła 11 posłów, ale nie zyskała ona poparcia w głosowaniu.

Wassermann zapowiedziała we wtorek, że "każdy klub będzie miał swojego przedstawiciela w komisji śledczej"

Wcześniej większość członków Komisji Ustawodawczej odrzuciła we wtorek inną poprawkę PO, by rozszerzyć zakres prac komisji śledczej o sprawę SKOK-ów. Przyjęto natomiast poprawkę, którą złożył poseł PiS Marek Ast, która przewiduje , by wśród instytucji, których działania ma prześwietlić komisja śledcza, znalazła się Komisja Nadzoru Finansowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA