REKLAMA

Komisja śledcza ds. Amber Gold rozpoczęła przesłuchanie prok. Majstrowicz

  • Autor: PAP/JS
  • 09 listopada 2016 14:55
Komisja śledcza ds. Amber Gold rozpoczęła przesłuchanie prok. Majstrowicz Prok. Niesiołowski i prok. Majstrowicz, to osoby - jak zaznaczyła przewodnicząca komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS) - które nadzorowały pracę prok. Kijanko do 2011 r. (fot.mat.prasowe)

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold rozpoczęła przed godz. 14.30. przesłuchanie prok. Marzanny Majstrowicz, która kierowała Prokuraturą Rejonową Gdańsk-Wrzeszcz od 2011 r. do września 2012 r.

Wcześniej w środę komisja przesłuchała poprzednika Majstrowicz - prok. Witolda Niesiołowskiego, który kierował Prokuraturą Rejonową Gdańsk-Wrzeszcz do lutego 2011 r.

Komisja śledcza etap przesłuchań miała rozpocząć już we wtorek od prok. Barbary Kijanko, prokurator-referent, która prowadziła sprawę Amber Gold w pierwszej fazie postępowania w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, tuż po zawiadomieniu przez Komisję Nadzoru Finansowego w 2009 r. W ubiegły piątek do komisji trafiło jednak pismo, że prok. Kijanko, przebywająca na zwolnieniu lekarskim, nie stawi się w wyznaczonym terminie przed komisją.

Prok. Niesiołowski i prok. Majstrowicz, to osoby - jak zaznaczyła przewodnicząca komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS) - które nadzorowały pracę prok. Kijanko do 2011 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA