REKLAMA

Komisja śledcza ds. Amber Gold uzgodniła listę pierwszych świadków

  • Autor: PAP/JS
  • 19 października 2016 14:47
Komisja śledcza ds. Amber Gold uzgodniła listę pierwszych świadków Komisja śledcza ds. Amber Gold uzgodniła listę pierwszych świadków - jest na niej 17 osób (fot.mat.prasowe)

• Komisja śledcza ds. Amber Gold uzgodniła listę pierwszych świadków - jest na niej 17 osób.
• Przesłuchania mają się zacząć 8 listopada; w pierwszej kolejności mają być przesłuchiwani prokuratorzy - poinformowała szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

"Pierwszą osobą, zdaniem komisji, powinna być pani prokurator-referent, prowadząca sprawy, w pierwszej fazie postępowania, po zawiadomieniu Komisji Nadzoru Finansowego. Potem lista (świadków) będzie po kolei realizowana" - powiedziała przewodnicząca komisji śledczej.

Jak dodała, na zakończenie pierwszego etapu przesłuchań, dotyczącego prokuratorów, komisja śledcza przesłucha m.in.: Jarosława Gowina, który w rządzie PO-PSL był ministrem sprawiedliwości i b. prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Środowe posiedzenie komisji śledczej miało charakter utajniony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA