REKLAMA

Komisja Wenecka: Opinia na temat ustawy o Trybunale Konstytucyjnym przyjęta

 • Autor: PAP/AT
 • 14 października 2016 12:31
Komisja Wenecka: Opinia na temat ustawy o Trybunale Konstytucyjnym przyjęta W obradach w Wenecji nie uczestniczy polska delegacja rządowa, która zarzuciła stronniczość temu organowi doradczemu Rady Europy (fot.youtube)

• Komisja Wenecka (KW) przyjęła 14 października na sesji plenarnej opinię na temat uchwalonej w lipcu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
• Opinia liczy 25 stron i zawarta jest w około 130 punktach, odnoszących się m.in. do sposobu powoływania prezesa TK i kolejności zajmowania się sprawami przez TK.

W obradach w Wenecji nie uczestniczy polska delegacja rządowa, która zarzuciła stronniczość temu organowi doradczemu Rady Europy.

Do pierwszego projektu opinii, sporządzonego po wizycie delegacji KW w Warszawie, dodano poprawki. Ich podstawą były między innymi przesłane pisemne uwagi strony polskiej, liczące 13 stron.

Czytaj też: Opinia Komisji Weneckiej ws. ustawy o Trybunale Konstytucyjnym jest stronnicza?

W projekcie opinii odniesiono się między innymi do takich kwestii z ustawy jak sposób powoływania prezesa Trybunału Konstytucyjnego, jego liczebność, kolejność zajmowania się sprawami przez TK oraz sprawa włączenia sędziów zaprzysiężonych przez prezydenta i niepublikowania orzeczeń Trybunału.

Opinia Komisji Weneckiej w sprawie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym jest nierzetelna i jednostronna, zawiera też błędy rzeczowe - oceniła strona polska w stanowisku wobec projektu opinii, do którego dotarła PAP. Według strony polskiej, Komisja nie działała bezstronnie i apolitycznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Sk 2016-10-18 09:53:11
  Cała polityka,, Brukselska" jest oparta na tzw. poprawności politycznej, a to oznacza że co najmniej nie pokazuje prawdy, ale półprawdy, niedomówienia, a czasem zupełne kłamstwa, i napewno nie będzie sprzyjać prawicy, gdyż to jest inny świat- dążący do prawdy i normalności ;)
 • Kasia Mivra 2016-10-14 14:49:57
  Okazywanie Komisji Weneckiej lekceważenia = karygodna głupota + chamstwo
 • PodpisBOLO 2016-10-14 14:22:06
  ja nie PiS, powiem, ze ta Komisja Wenecka wydaje takie bezstronne ORZECZENIA w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, jak warszawskie sądy powszechne szmalcownikom z Platformy Obywatelskiej na mienie pożydowskie w Warszawie ! Cos w tym jest.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA