REKLAMA

Komisja Wenecka widzi "poważne zagrożenie" dla sądownictwa

 • Autor: PAP/rs
 • 08 grudnia 2017 13:52
Komisja Wenecka widzi "poważne zagrożenie" dla sądownictwa Według Komisji Weneckiej reforma sądownictwa stanowi "poważne zagrożenie" dla sądownictwa. Fot. Shutterstock.com

Komisja Wenecka przyjęła w piątek na sesji plenarnej dwie opinie na temat ustaw i projektów ustaw dotyczących reformy sądownictwa w Polsce. Według Komisji zmiany stanowią "poważne zagrożenie" dla sądownictwa.

Opinie przyjęte w Wenecji przez organ doradczy Rady Europy dotyczą ustawy o prokuraturze oraz nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych i prezydenckich projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

Przed przyjęciem opinii stanowisko polskiego rządu na ich temat przedstawił reprezentujący go na obradach stały przedstawiciel RP przy Radzie Europy Janusz Stańczyk.

Obrady na temat Polski trwały około dwóch godzin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • PoDoPiachu 2017-12-09 16:31:14
  olać opinie takiej komisji. Płacimy im kupę pieniędzy a zajmują absurdami i piszą dyrdymaly pod dyktando.
 • Madera 2017-12-09 14:50:08
  BRAWO...MOŻE TO ŻYDÓW ZAPĘDY NA POLSKĘ POWSTRZYMA.....BRAWO KOMISJO....TO NIE REFORMA ALE POZBAWIENIE TRÓJWŁADZY W POLSCE ! PREZYDENT TO NIE STRAŻNIK KONSTYTUCJI ALE JEJ NISZCZYCIEL ! CO JEST NA RĘKĘ ŻYDOWSKIEMU OKUPANTOWI ....ZŁODZIEJE POLSKI WYNOCHA Z POLSKI ! I TO JUŻ BANDYCI !
 • Komuna wróciła 2017-12-08 15:44:31
  Do Cyborg28: Typowe odwracanie kota w komunistycznym stylu "a u was biją murzynów", Komuna wróciła w Polsce a ty jesteś jej sługą.
 • Cyborg28 2017-12-08 14:21:38
  Zanim uwaga, najpierw cytata: "Komisja Wenecka przyjęła w piątek na sesji plenarnej dwie opinie na temat ustaw i projektów ustaw dotyczących reformy sądownictwa w Polsce. Według Komisji zmiany stanowią "poważne zagrożenie" dla sądownictwa." Komisja Wenecka lepiej zrobi, jeśli zamiast zajmować się polskim prawem, czy lewym zajmie się bliższym jej problemem, jak uratować swoje miasto przed utonięciem w morskiej pianie. W tym zakresie bardziej się jej przydadzą doświadczenia holenderskie, niż polskie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA