REKLAMA

Komisja Weryfikacyjna nie przesłucha osób z listy najbogatszych Polaków

  • Autor: PAP/AH
  • 28 grudnia 2017 15:28
Komisja Weryfikacyjna nie przesłucha osób z listy najbogatszych Polaków Fot. MS/Twitter

Komisja weryfikacyjna nie ma w planach przesłuchań osób z listy najbogatszych Polaków; w najbliższych miesiącach przedmiotem działań będą m.in. sprawy reprywatyzacji z udziałem reaktywowanych spółek - podała na Twitterze komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji.

"Dziennik Gazeta Prawna" napisał w czwartek, że przed komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji ma zostać wezwany biznesmen Ryszard Krauze - a oprócz niego być może także Zbigniew Jakubas i Michał Sołowow. Sprawa ma związek - jak podawał DGP - z przejęciem działek na warszawskiej Woli przez biznesmenów reaktywujących przedwojenne spółki.

Komisja weryfikacyjna "w odpowiedzi na zapytania medialne" poinformowała, że komisja "nie ma w planach przesłuchań osób z listy najbogatszych Polaków". "W najbliższych miesiącach przedmiotem działań Komisji będą m.in. sprawy reprywatyzacji z udziałem reaktywowanych spółek" - głosi wpis komisji weryfikacyjnej.

W ub. tygodniu DGP poinformował, że teren, na którym stoi warszawska galeria handlowa Wola Park i budowana jest obecnie druga linia metra, mógł zostać przejęty przez biznes niezgodnie z prawem. Według DGP w sprawę zamieszani są polscy miliarderzy, w tym m.in. Ryszard Krauze.

Jak wyjaśniał DGP, proceder polegał na wyłudzaniu nieruchomości lub odszkodowań w oparciu o dokumenty przedwojennych spółek kupowanych na bazarach, w antykwariatach i aukcjach internetowych. Osoby, które reaktywowały spółki na podstawie tych dokumentów podawały się za akcjonariuszy. Następnie składały do samorządów wnioski o zwrot nieruchomości, które zostały odebrane dawnym właścicielom wskutek nacjonalizacji.

Dziennik wśród spółek, które w taki sposób zostały przejęte, wymienił m.in. warszawskie Zakłady Ogrodnicze C. Ulrich, które zostały założone w 1805 roku, a reaktywowane w latach 90. przez Ryszarda Krauzego. Na zreprywatyzowanych terenach znajduje się dziś m.in. galeria handlowa Wola Park oraz budowana jest druga linia metra.

W ub. tygodniu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że prokuratura zajmuje się sprawą przejęcia niezgodnie z prawem działki na warszawskiej Woli. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Patriota 2017-12-28 22:12:42
    zawiść, zazdrość, że się jeździ starą skodą, że się mieszka w nędznym mieszkaniu, że żona wygląda jak wygląda, że córka się puszcza z lumpami, to jest właśnie moment żeby innemu dołożyć. W myśl zasady Polaków, niech mnie zdechnie krowa, ale żeby tenu s..nowi zza płota zdechło 10 krów , (bo on przecież ma majątek, jak ma to musiał ukraść) ot i na tym teraz jenie nowa bolszewia, doczekałem się po 60 latach nowej komuny, bo zawiśc Polaków jest jaka była, tylko, że teraz się ją podsyca i co chwilę ktoś z bolszewi dokłada do ognia, źle to się skończy, również dla tych zawistników. oj źle.
  • §.Beda siedziec. 2017-12-28 17:31:57
    Udowodnic i zostawic w majtkach wszystko zabrac tym "Miliarderom",i za kraty.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA