REKLAMA

Komisja wolności obywatelskich PE chce rozmawiać o Polsce

  • Autor: PAP/EM
  • 02 marca 2017 12:36
Komisja wolności obywatelskich PE chce rozmawiać o Polsce Komisja wolności obywatelskich PE przeprowadzi dyskusje o Polsce (fot. pixabay)

Komisja wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego przeprowadzi w przyszły czwartek (9 lutego) dyskusję na temat poszanowania państwa prawa w Polsce - poinformowały służby prasowe europarlamentu.

W posiedzeniu ma wziąć udział wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans, który ma przedstawić europosłom stan procedury ochrony praworządności prowadzonej wobec Polski.

Na razie nie ma informacji, czy do dyskusji został zaproszony przedstawiciel polskich władz. W poniedziałek ta sama komisja europarlamentu przeprowadziła wysłuchanie publiczne dotyczące "sytuacji praw podstawowych" na Węgrzech. Węgierski rząd reprezentował minister sprawiedliwości Laszlo Trocsanyi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA