REKLAMA

Komisje nie poparły wniosku PO o odrzucenie projektu dezubekizacyjnego

  • Autor: PAP/JS
  • 15 grudnia 2016 16:14
Komisje nie poparły wniosku PO o odrzucenie projektu dezubekizacyjnego Marek Wójcik (PO) zgłosił wniosek o odrzucenie projektu. Nie uzyskał on jednak poparcia większości komisji. (fot. facebook)

• Sejmowe komisje nie poparły wniosku PO o odrzucenie projektu tzw. ustawy dezubekizacyjnej.
• Jak poinformował szef sejmowej komisji AiSW Arkadiusz Czartoryski (PiS), do projektu sześć poprawek zaproponowały MSWiA i MS.

Rządowy projekt został ponownie skierowany do sejmowych komisji: administracji i spraw wewnętrznych oraz polityki społecznej i rodziny, "w celu przygotowania poprawionego sprawozdania".

Jak mówili przedstawiciele Biura Legislacyjnego Sejmu, zadaniem komisji jest przedstawienie poprawionego sprawozdania komisji, po którym odbędzie się ponownie drugie czytanie projektu w Sejmie (drugie czytanie odbyło się już w środę).

Marek Wójcik (PO) zgłosił wniosek o odrzucenie projektu. Nie uzyskał on jednak poparcia większości komisji. W głosowaniu poparło go 21 posłów, 34 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Wójcik zapowiedział złożenie poprawek.

"Do prezydium komisji wpłynęła poprawka zgłoszona przez MS. Wpłynęło też pięć poprawek zgłoszonych przez MSWiA" - poinformował Czartoryski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA