REKLAMA

Komitety wyborcze zapłacą za plakaty na lampach

  • Autor: TM
  • 10 września 2015 10:31
Komitety wyborcze zapłacą za plakaty na lampach Za powieszenie plakatu na opolskiej latarni komitety zapłacą 1-2 zł dziennie. Fot. ieeeopole.org

W Gdyni wprowadzono zakaz obklejania lamp wyborczymi plakatami. Opole chce wprowadzić opłaty.

Władze Gdyni postanowiły, że podczas październikowych wyborów do parlamentu nie będzie można montować reklam w pasie drogowym oraz na terenach należących do miasta.

Inaczej problem z plakatami zamierza rozwiązać Opole.

"Złotówka lub dwie za każdy dzień"

Nie chcę jednak wprowadzać zakazu, bo potem ktoś powie, że robię tak, bo w tych wyborach nie startuję. Dlatego w tym roku zamierzam ustanowić dodatkową opłatę. To będzie złotówka lub dwie za każdy dzień umieszczenia plakatu na lampie - powiedział „Nowej Trybunie Opolskiej” prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski.

Potrzebna jest jednak uchwała rady miasta.

Kandydaci zapłacą więcej

Do tej pory takiej opłaty nie było, a to wpływało na dużą liczbę tablic wyborczych. Startujący musieli płacić tylko symboliczną kwotę dla Miejskiego Zarządy Dróg za zajęcie pasa drogowego.

Niebawem koszty startujących wzrosną, a w przyszłości może wprowadzimy taki zakaz jak w Gdyni - mówi prezydent Wiśniewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • gość 2015-09-11 16:32:11
    Politykierzy tylko te plakaty rozwieszają, z tymi swoimi mordami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA