REKLAMA

Komorowski ocenia Dudę: nie było politycznego sukcesu

  • Autor: TM
  • 30 września 2015 09:09
Komorowski ocenia Dudę: nie było politycznego sukcesu Nie chciałbym zabierać poczucia sukcesu, bo nie ma żadnego powodu ku temu – stwierdził Komorowski. Fot. bbn.gov.pl

Spotkanie w ONZ zawsze jest okazją do takich gestów, gdzie Polska jest traktowana jako kraj bardzo poważny, wobec którego stosuje się politykę miłych gestów. Robienie z tego sukcesu politycznego wydaje mi się niepotrzebne i mało poważne - mówił na antenie RMF FM były prezydent Bronisław Komorowski.

Pytany o spotkanie Andrzeja Dudy z Obamą i Putinem przy jednym stole stwierdził, że "Polska jest krajem poważnym i na ogół polscy prezydenci siadają przy głównym stole z gospodarzem".

"Mało poważne"

Nie chciałbym zabierać poczucia sukcesu, bo nie ma żadnego powodu ku temu. Chcę powiedzieć, że robienie z tego właśnie takiego sukcesu politycznego wydaje mi się trochę niepotrzebne i mało poważne. Spotkanie w ONZ jest zawsze okazją do takich różnych gestów, gdzie Polska jest traktowana jako kraj poważny z dorobkiem, wobec którego się stosuje politykę miłych gestów – powiedział były prezydent.

Bronisław Komorowski zaznaczył, że "szef MSZ chwalił prezydenta Dudę za to, że słucha MSZ i porusza się w ramach koncepcji ministerstwa".

"Była pokusa startu w wyborach"

Były prezydent ujawnił również, że miał propozycję i pokusę startu w wyborach parlamentarnych.

Były prezydent nie powinien nurkować w świat walki międzypartyjnej. To nie był szczęśliwy pomysł, ale pokusa zawsze była - stwierdził.

Pytany o start w wyborach prezydenckich za 5 lat odpowiedział, że "nie ma powodu, żeby zamykać jakimiś deklaracjami jakiejkolwiek drogi ale też nie ma powodu, żeby wchodzić w spekulacje".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • JodekMordka 2015-09-30 10:06:32
    A cóż innego mógłby powiedzieć przegrany facet. Najlepiej jak się zaszyję w swojej gajówce i milczy. Wszytko i tak co zrobił i zrobi to nie dla dobra Polski.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA