REKLAMA

Komorowski: PiS zachowuje się jakby ciągle trwała kampania wyborcza

 • Autor: PAP/MN
 • 25 października 2016 13:45
Komorowski: PiS zachowuje się jakby ciągle trwała kampania wyborcza Bronisław Komorowski negatywnie o roku rządów PiS. (fot. PTWP)

• PiS zachowuje się tak, jakby trwała jeszcze kampania wyborcza - ocenia były prezydent Bronisław Komorowski.
• Jak mówi, rząd rozdaje pieniądze i obietnice bez pokrycia, a także mnoży i ściga wrogów politycznych.
• We wtorek (25 października) mija rok od wygranej Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych.

"Ja być może jestem trochę staromodnym politykiem, bo zawsze mi się wydawało, że trochę inaczej się siły polityczne i politycy zachowują w czasie przedwyborczym, w czasie wyborów, tuż po wyborach i w czasie, kiedy już się dźwiga ciężar odpowiedzialności kraju na własnych plecach. Odnoszę wrażenie, że obecna ekipa rządząca zachowuje się trochę tak, jakby wybory jeszcze trwały" - powiedział Komorowski dziennikarzom po zakończeniu konferencji pt. "Cyberbezpieczeństwo. Piąte pole walki", które organizował w Warszawie jego instytut.

Według niego, "w klasycznej polityce demokratycznej" odpowiedzialne siły w pierwszym okresie, kiedy dysponują jeszcze energią zwycięstwa, większością w parlamencie, zawsze podejmują najtrudniejsze wyzwania, "biorąc na tapetę te kwestie, które nie zawsze są popularne społecznie", ale są konieczne dla rozwoju kraju.

Czytaj też: Rok rządów PiS oczami posłów PiS: Nie da się zrobić od razu wszystkiego

"Tu jest odwrotnie - tak, jakby kampania wyborcza trwała, jeszcze się ściga wrogów politycznych, mnożąc zastępy wrogów i przeciwników, jeszcze się rozdaje pieniądze, a nie inwestuje w rozwój kraju i jeszcze się rozdaje obietnice bez pokrycia, tak jakby to było apogeum kampanii wyborczej" - mówił Komorowski.

Jego zdaniem, po roku rządów "trzeba już mieć poczucie odpowiedzialności za państwo i za naród".

Rok temu Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, zdobywając 235 mandatów poselskich i 61 senackich, co pozwoliło na samodzielne rządy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Szogun 2016-10-27 21:17:12
  Do Szczery: to bul (...) po nagłym otwarciu się czarnej parasolki na marszu...
 • BOLO 2016-10-27 19:07:53
  Komorowski to człowiek bez honoru, do tego bez jaj
 • Szczery 2016-10-25 14:32:03
  Pan Prezydent Bronisław, taki tu zamyślony. Może dalej kombinuje z jakimś kolejnym kompromitującym go do kości referendum dla debili? Ten, jak się okazało zwykły kiepski Błazen, jakby miał za grosz poczucie szacunku dla samego siebie już dawno wyjechałby stąd daleko, daleko,.., na Madagaskar albo jeszcze dalej. Oddał kraj w ręce psychopatów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA