REKLAMA

Kongres PiS 1 lipca w Przysusze; partia będzie pracować nad programem

  • Autor: PAP/JS
  • 09 czerwca 2017 19:07
Kongres PiS 1 lipca w Przysusze; partia będzie pracować nad programem Jarosław Kaczyński (fot.wybierzpis.org.pl)

Kongres PiS odbędzie się 1 lipca w Przysusze - taką decyzję podjął prezes partii Jarosław Kaczyński. Skupimy się na aktualizacji programu - podkreślają rozmówcy z władz PiS.

Władze partii wahały się, czy zorganizować kongres w Warszawie, czy w Przysusze (Mazowieckie). Ostatecznie prezes PiS zdecydował się na tę drugą lokalizację. Partia wysłała w piątek (9 czerwca) do członków informację z oficjalnym zarządzeniem Jarosława Kaczyńskiego dot. miejsca i terminu kongresu.

"Nie przewidujemy przy jego okazji dużych zmian personalnych. Większe są możliwe, ale dopiero w listopadzie lub grudniu, gdy nastąpi podsumowanie dwóch lat rządu Beaty Szydło" - powiedział polityk z kierownictwa partii.

"Na kongresie skupimy się na aktualizacji naszego programu. Ale możliwe są drobne korekty personalne" - twierdzi inny rozmówca.

W PiS powstał zespół pracujący nad zmianami w programie partii, które mają być przedstawione podczas kongresu ugrupowania. W skład zespołu wchodzą, oprócz prezesa PiS, m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS Ryszard Terlecki oraz wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Pierwsza część kongresu PiS odbyła się na początku lipca ubiegłego roku w Warszawie. Jarosław Kaczyński został wówczas ponownie wybrany na prezesa partii. Przekonywał też, że PiS jest ośrodkiem racjonalnego myślenia o Polsce i Europie.

Podczas wystąpienia, które otworzyło V kongres PiS w Warszawie, Kaczyński omówił drogę PiS od przegranych wyborów parlamentarnych w 2011 r. i rozłamu w partii do zwycięstwa w 2015 r. w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Nakreślił wówczas cele swego obozu politycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA