REKLAMA

Kongres PiS, Bielan: Na kongresie wystąpią liderzy Zjednoczonej Prawicy

  • Autor: PAP/jk
  • 24 czerwca 2017 10:39
Kongres PiS, Bielan: Na kongresie wystąpią liderzy Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński na Kongresie PiS (fot.pis.org.pl)

- Na kongresie PiS 1 lipca wystąpią liderzy partii tworzących obóz Zjednoczonej Prawicy: Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro. Być może wystąpi też wicepremier Mateusz Morawiecki, który odpowiada za kwestie gospodarcze – poinformował wicemarszałek Senatu Adam Bielan (PiS).

• Wicemarszałek Senatu Adam Bielan zaznaczył, że z tego, co wie "żadne poważne zmiany personalne w rządzie - bo jakieś drobne mogą się zawsze wydarzyć - nie są planowane w te wakacje".

• Bielan potwierdził zarazem, że na kongresie PiS wystąpią liderzy trzech partii tworzących obóz zjednoczonej prawicy - Jarosław Kaczyński (PiS), Jarosław Gowin (Polska Razem) i Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska).

Wicemarszałek był pytany w sobotę (24 czerwca) w RMF24 o zbliżający się kongres Prawa i Sprawiedliwości i ewentualne decyzje dotyczące zmian personalnych w rządzie, jakie być może wówczas zapadną. Bielan zaznaczył, że z tego, co wie "żadne poważne zmiany personalne - bo jakieś drobne mogą się zawsze wydarzyć - nie są planowane w te wakacje".

- Decyzje podejmuje oczywiście pani premier, ale z nasłuchu politycznego wiem, że decyzje personalne nie są planowane w najbliższych tygodniach i miesiącach - podkreślił.

Bielan poinformował, że zbliżający się kongres PiS, jest kongresem programowym, a jego głównym zadaniem "będzie ocena tego, co udało się rządowi osiągnąć przez blisko dwa lata", na "półmetku naszych rządów".

Wicemarszałek pytany, czy prawdziwe są zapewnienia Jarosława Gowina (Polska Razem), jakoby po tym kongresie rząd miał zacząć zmierzać w stronę polityki umiarkowanego centrum odpowiedział, że nie wie, czy "będzie więcej umiaru, bo to by oznaczało, że dotąd tego umiaru było mniej".

- Jest tak, że wiele naszych planów, zapowiedzi udało się zrealizować i teraz chcemy zaprogramować nasze działania na kolejne dwa lata. Myślę, że w Polsce w partiach politycznych jest zbyt mało dyskusji programowych - zaznaczył.

Bielan potwierdził zarazem, że na kongresie PiS wystąpią liderzy trzech partii tworzących obóz zjednoczonej prawicy - Jarosław Kaczyński (PiS), Jarosław Gowin (Polska Razem) i Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska), a "być może wystąpi też wicepremier Morawiecki, który odpowiada za kwestie gospodarcze".

Zdaniem Bielana, polityka medialna rządu "znacznie się poprawiła", a "notowania partii, poszczególnych ministrów, pani premier są bardzo wysokie". Choć zawsze można coś poprawić i będziemy do tego dążyć, to, co zaważy na wyniku partii w 2019 roku, to - podkreślił - "przede wszystkim jakość rządzenia, a w mniejszym stopniu kwestie wizerunkowe".

Kongres PiS odbędzie się 1 lipca w Przysusze i ma być poświęcony m.in. aktualizacji programu partii. Pierwsza część kongresu PiS odbyła się na początku lipca ubiegłego roku w Warszawie. Wówczas Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany na prezesa partii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
PiS

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA