REKLAMA

Kongres Polski Razem: Jarosław Kaczyński nie weźmie udziału

  • Autor: PAP/AT
  • 03 listopada 2017 11:15
Kongres Polski Razem: Jarosław Kaczyński nie weźmie udziału Prezes PiS z powodu choroby nie pojawi się na kongresie kongresie Polski Razem (Jarosław Kaczyński, fot.wybierzpis.org.pl)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie weźmie udziału w kongresie Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencji Zjednoczeniowej z powodu choroby - poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

• W sobotę (4 listopada) na PGE Narodowym w Warszawie wicepremier Jarosław Gowin zaprezentuje nowe ugrupowanie, powstałe z jego obecnej partii Polski Razem, Republikanów oraz środowisk wolnościowych i samorządowych.

• Zostanie również przedstawiona nowa nazwa formacji, a także "zręby programu" nowej formacji.

• Z powodu choroby prezes PiS Jarosław Kaczyński nie weźmie udziału w kongresie.

Wcześniej wicemarszałek Senatu, wiceprezes Polski Razem Adam Bielan poinformował w RFM FM, że zaplanowane na piątek spotkanie kierownictwa PiS oraz liderów partii koalicyjnych - które miało dotyczyć m.in. rekonstrukcji rządu - zostało przełożone, bo prezesa PiS "zmógł wirus". "Od kilku dni jest w domu, lekarze zalecają, żeby do końca tygodnia z domu nie wychodził" - podkreślił.

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował na Twitterze, że spotkanie kierownictwa PiS odbędzie się w przyszłym tygodniu.

W sobotę na PGE Narodowym w Warszawie wicepremier Jarosław Gowin zaprezentuje nowe ugrupowanie, powstałe z jego obecnej partii Polski Razem, Republikanów oraz środowisk wolnościowych i samorządowych. Zostanie również przedstawiona nowa nazwa formacji. Gowin zapowiadał, że zostaną przedstawione także "zręby programu" nowej formacji.

Z programu wydarzenia, zapowiedzianego jako "Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy" oraz "Konwencja Zjednoczeniowa Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych", wynika, że rozpocznie się ono o godz. 9. Głos zabiorą m.in. wicepremier Jarosław Gowin, liderzy środowisk wchodzących w skład nowego ugrupowania, w tym reprezentanci Republikanów, środowisk wolnościowych, samorządowych i parlamentarzystów.

Gości kongresu i konwencji przywitają: wicemarszałek Senatu Adam Bielan oraz wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która - jak mówił wicepremier na początku października - mogłaby być wspólną kandydatką Zjednoczonej Prawicy (PiS, Polska Razem, Solidarna Polska) na prezydenta Krakowa.

Z dotychczasowych zapowiedzi Gowina, wynika że w skład nowej partii wejdą Republikanie oraz Chrześcijański Ruch Samorządowy, z którym związany jest m.in. b. prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki.

Nowa partia ma być konserwatywna, ale - jak podkreślał wicepremier - "zbudowana nowocześnie według zachodnich wzorów".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA