REKLAMA

Koniec debaty o zakazie aborcji. Sejm oddalił projekt obywatelski

  • Autor: GP
  • 06 października 2016 11:20
Koniec debaty o zakazie aborcji. Sejm oddalił projekt obywatelski Jarosław Kaczyński przemawiał z mównicy sejmowej przed głosowaniem o zakazie aborcji i uzasadnił dlaczego PiS zagłosował za odrzuceniem pomysłu. (fot.:PiS/pis.org.pl)

• W czwartek (6 października) Sejm odrzucił w głosowaniu restrykcyjny projekt obywatelski dotyczący aborcji.
• Za oddaleniem propozycji zagłosowało 352 posłów, przeciwko tylko 7.

Sejm zdecydował w głosowaniu, że zakończy prace nad obywatelskim projektem dotyczącym zakazu aborcji. W głosowaniu stosunkiem głosów 352 za oddaleniem wniosku do 7 przeciwko, posłowie zakończyli prace nad rozwiązaniem aborcyjnym.

Przed głosowaniem poseł Jarosław Kaczyński mówił:

- Odnosimy się z szacunkiem do tych obywateli, którzy podpisali projekt obywatelski. Ale doszliśmy do wniosku, obserwując sytuację społeczną, że zakaz aborcji będzie miał odwrotne skutki niż zamierzone. PiS jest i będzie za ochroną życia.

Zobacz kto i jak głosował w sprawie zakazu aborcji

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Olga_26 2016-10-06 13:46:59
    hahahaa Za dużo kobiet? których? tych które poparły zakaz aborcji? 500tys, czy te które latem brały udział w marszu dla życia i rodziny 240tys... Ile jest tych kobiet wodzonych za nos przez feminazistki? Ile się już wycofało gdy zobaczyło w TV w czym brało udział... Liberalizacja aborcji? sprawdź sondaże, ile jest zwolenników utrzymania kompromisu a ilu liberalizacji... Coś jeszcze chciałeś dodać? Czarny protest skompromitował się jeszcze szybciej niż Kodziarze.
  • Polak 2016-10-06 13:27:42
    Przegraliście wszystko słuchając księży. Za dużo kobiet w Polsce żeby je wszystkie uciszyć! za 3 lata nie macie czego szukać. Doprowadziliście do tego, że pierwszą rzeczą którą zrobi kolejna władza będzie liberalizacja ustawy aborcyjnej. Trzeba się było nie dotykać.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA