REKLAMA

Koniec NFZ nastąpi za dwa lata. Co w zamian?

  • Autor: em
  • 29 października 2015 15:29
Koniec NFZ nastąpi za dwa lata. Co w zamian? Zmiana modelu finansowania służby zdrowia miałaby nastąpić do 2017 roku (fot. youtube.com)

Prawo i Sprawiedliwość planuje reformę zdrowia. Pieniądze na nasze leczenie nie będzie już pochodzić z Narodowego Funduszu Zdrowia, ale z budżetu państwa.

Niestety nic za darmo. Obecnie 9 procent naszych zarobków trafia do NFZ-u, który w naszym imieniu kupuje usługi medyczne. Po reformie te same pieniądze miałyby trafić do budżetu państwa, a potem zostaną podzielone na poszczególne województwa, w zależności od potrzeb medycznych. W takiej sytuacji wojewodowie wezmą odpowiedzialność za finansowanie naszego leczenia.

- To będą środki budżetowe, a nie składkowe. Te pieniądze będą w budżecie i będą przeznaczane do 16 wojewodów i oni będą dysponować tymi środkami - mówił RMF FM szef sztabu wyborczego PiS, a także jeden z potencjalnych ministrów zdrowia Stanisław Karczewski.

Zmiany miałyby nastąpić do 2017 roku i miałyby być korzystne dla portfela Polaka. Zgodnie z tym modelem finansowania służby zdrowia rządzący mogą dokładać pieniądze do systemu, bez konieczności podnoszenia składki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA