REKLAMA

Koniec Szydło bliski? Bukmacherzy obstawiają kolejne zmiany w rządzie

  • Autor: GP
  • 29 września 2016 11:32
Koniec Szydło bliski? Bukmacherzy obstawiają kolejne zmiany w rządzie Mimo silnej pozycji w opinii publicznej nadal trwają spekulacje o dymisji Beaty Szydło. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Czy po niedawnym odwołaniu ministra Dawida Jackiewicza i zmianie na stanowisku ministra finansów, może dojść do jeszcze bardziej istotnej zmiany w rządzie?
• Zdaniem analityków firmy Unibet Beata Szydło przetrwa co prawda pierwszą poważną rekonstrukcję rządu, ale jeszcze przed końcem roku zostanie „wymieniona”.

Szanse na to, że premier Beata Szydło przetrwa pierwsze rządowe „zawirowania”, londyński bukmacher określił na 60 proc., czego wyrazem jest kurs wynoszący  4/7 (ewentualna wygrana przy stawce 1 zł – 1,57 zł).

Należy się jednak spodziewać, że Beata Szydło nie dotrwa do końca roku na stanowisku premiera. Prawdopodobieństwo takiego rozwoju wypadków zostało przez Unibet oszacowane kursem 2/5 (potencjalna wygrana przy stawce 1 zł -1,40 zł).

Kolejni ministrowie do „wymiany”

Zdaniem analityków firmy Unibet z ministerialnymi stołkami już wkrótce pożegnać się mogą kolejni ministrowie rządu Szydło. Wśród najbardziej „zagrożonych” znajdują się Konstanty Radziwiłł i Krzysztof Jurgiel.

W przypadku ministra finansów, który stracił stanowisko, szanse na otrzymanie dymisji określano na poziomie 75 proc. (kurs 2/9, potencjalna wygrana przy stawce 1 zł – 1,22 zł).

Niewiele lepsze są notowania ministra zdrowia i ministra rolnictwa, którzy według bukmachera, mają aż 60 proc. na to, że pożegnają się ze swoim stanowiskiem. Przekłada się to na kurs 4/7, co przy stawce 1 zł gwarantowałoby ewentualną wygraną rzędu 1,57 zł.

Zdaniem analityków niepewni swojej przyszłości mogą być też minister spraw zagranicznych – Witold Waszczykowski i minister kultury i dziedzictwa narodowego, wicepremier Piotr Gliński, dla których prawdopodobieństwo dymisji zostało oszacowane na, odpowiednio, 55 proc. i 50 proc.

 Materiał przesłało Biuro Prasowe Unibet Group w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Jan Smolka 2016-09-29 22:40:21
    Czyli wraca Szydło do worka. Czy sam Zbawca ją zastąpi? Oto jest pytanie.
  • SureBety.PL 2016-09-29 19:42:51
    W tym momencie nie ma takiego zakładu na stronie Unibetu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA