REKLAMA

Konkurs na prezesa TVP: Nie będzie śledztwa w sprawie nacisków Kaczyńskiego na RMN

  • Autor: GP
  • 29 września 2016 13:12
Konkurs na prezesa TVP: Nie będzie śledztwa w sprawie nacisków Kaczyńskiego na RMN Jarosław Kaczyński nie skomentował działania PO, która chciała sprawdzenia jego działań wobec RMN. (fot.:facebook.com/pisorgp)

• Prokuratura nie będzie badać, czy Jarosław Kaczyński naciskał na członków Rady Mediów Narodowych (RMN).
• Dochodzenia chciała PO, która dopatrywała się wpływu Kaczyńskiego na powołanie Jacka Kurskiego na p.o. prezesa TVP.
• Trwa drugi etap konkursu na szefa TVP.

W środę (28 września) prokuratura stwierdziła, że nie będzie badać sprawy nadużycia przez Jarosława Kaczyńskiego pozycji, czy też nadużycia władzy wobec członków Rady Mediów Narodowych (RMN). PO chciała tę sprawę sprawdzić, bo podejrzewała, że lider PiS wywierał wpływ na RMN.

Chodziło o pierwsze spotkanie Rady, na którym odwołano, a następnie powołano na p.o. prezesa TVP Jacka Kurskiego. Platforma Obywatelska złożyła zawiadomienie, które prokuratura w Warszawie rozpatrzyła w sierpniu.

Portal wirtualnemedia.pl, który dotarł do informacji prokuratury, relacjonował, że troje zasiadających w RMN posłów PiS: Joanna Lichocka, Krzysztof Czabański i Elżbieta Kruk w przerwie omawianego  posiedzenia pojechało do siedziby partii na Nowogrodzkiej. Tam Jarosław Kaczyński ustalił zmianę pierwotnej decyzji o natychmiastowym odwołaniu Jacka Kurskiego.

Przewodniczący RMN, Krzysztof Czabański następnie zaprzeczał jakoby dochodziło do konsultacji jakichkolwiek decyzji Rady z liderem PiS.

Takie samo zdanie o sprawie wyraził prezes TVP dopytywany o tę kwestię. Niektóre relacje informowały, że Kurski poszedł "na skargę" do Kaczyńskiego.

Trwa konkurs na prezesa TVP. W ramach drugiego etapu tej procedury rozpatrywanych jest pięć kandydatur, wśród nich Jacek Kurski. Jest też jeden protest w sprawie odrzucenia jednej kandydatury w pierwszym etapie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA