REKLAMA

Konrad Raczkowski ostrzega przed próbą wyprowadzenia kapitału z Polski

  • Autor: PAP/GP
  • 09 lutego 2016 16:25
Konrad Raczkowski ostrzega przed próbą wyprowadzenia kapitału z Polski Informacje z rynku finansowego sugerują, że część zagranicznych graczy wycofuje kapitał z polskiego sektora finansowego. (fot.: fotolia)

- Obserwujemy próbę osłabienia pozycji konkurencyjnej lokalnych banków oraz naruszanie interesów akcjonariuszy polskich banków przez niektóre banki zagraniczne, które przenoszą udzielanie nowych dużych kredytów do central banków zagranicznych - powiedział wiceszef MF Konrad Raczkowski.

- Otrzymujemy takie informacje od niektórych biur doradztwa, (...) które też w tym uczestniczą. (...) Na pewno takie pismo skierujemy do Komisji Nadzoru Finansowego o zbadanie tej sprawy - mówił wiceszef MF na wtorkowym posiedzeniu sejmowej komisji finansów.

Przeczytaj: Program 500+ to dopiero początek?

Dodał, że resort finansów zbada, czy takie operacje nie są próbą nielegalnego uchylania się od opodatkowania.

- Jeśli tak jest, jest to niezgodne z prawem i podlega penalizacji. (...) Suma aktywów, jaka w tej chwili próbuje być wyprowadzana, jest znacząca - ocenił.

W związku z tym - według niego - być może będzie potrzebna nowelizacja niedawno uchwalonej ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych. Zaznaczył, że to nie jest fair w stosunku do polskich obywateli.

Przeczytaj: Nowy główny lekarz weterynarii

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA