REKLAMA

Konrad Szymański wyraża nadzieję na dialog z Komisją Europejską

  • Autor: PAP/GP
  • 13 stycznia 2016 15:55
Konrad Szymański wyraża nadzieję na dialog z Komisją Europejską Konrad Szymański (fot. Media WNET/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Rząd, ustami Konrada Szymańskiego potwierdził gotowość współpracy z KE.
• Wiceszef MSZ podkreślił, że odnosi wrażenie, że Komisja ryzykuje rolę strony w politycznym sporze w Polsce.

- Jesteśmy zainteresowani dialogiem z Komisją Europejską; chcielibyśmy, aby jej pytania na temat TK były ściśle zadane; jesteśmy gotowi udzielić informacji - zadeklarował w środę w Brukseli minister ds. europejskich Konrad Szymański.

O decyzji KE przeczytasz tutaj.

- Jestem bardzo zadowolony z faktu, że najczęściej używanym słowem w całym tym przedstawieniu stanowiska Komisji było słowo dialog. My jesteśmy zainteresowani dialogiem. Wydawało nam się, że dotychczasowy dialog rozwiał wszystkie wątpliwości, ale rozumiem, że jakieś jeszcze pozostały - powiedział dziennikarzom Szymański.

To reakcja na informację, że KE zdecydowała po środowej debacie na przeprowadzenie wstępnej oceny sytuacji wokół zmian w Trybunale Konstytucyjnym w ramach unijnej procedury praworządności.

Wiceszef MSZ podkreślił, że odnosi wrażenie, że Komisja ryzykuje rolę strony w politycznym sporze w Polsce. Przypomniał, że KE nie zabrała głosu, gdy w połowie 2015 r. poprzedni Sejm wybrał - jak się okazało, sprzecznie z konstytucją - dwóch sędziów TK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA